Kosova Büyükelçisi’nden Başkan Büyükerşen’e ziyaret

Videoyu Aç  Kosova Büyükelçisi’nden Başkan Büyükerşen’e ziyaret
A
a

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kosova Ankara Büyükelçisi IlirDugolli,Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarete büyükelçiye, Ankara Arnavut Kültür Merkezi Koordinatörü Serdal Vardar ve Kosova Eskişehir Fahri Konsolosu Alihan Karacan da eşlik etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyaretçilerini makamında ağırlayan Başkan Büyükerşen, “Kosova ile aramızda tarihi ve kültürel olarak büyük bağlarımız var. Şehrimizde de yaşayan birçok Kosovalı göçmenimiz bulunuyor. Geçmişten gelen kuvvetli dostluk bağlarımız dolayısı ile ziyaretinizden büyük mutluluk duydum. Kardeş şehirlerimizin bir tanesinin de Kosova’dan olmasını dilerim” dedi.
Eskişehir’e çeşitli temaslarda bulunmak için geldiğini belirten Büyükelçi IlirDugolli, ziyareti sırasında Eskişehir’i de gezme fırsatı bulduğunu, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolaştığını ifade etti. Eskişehir’i ve yapılan şehircilik çalışmalarını çok beğendiğini ifadelerine ekleyen Büyükelçi Dugolli, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e misafirperverliği için teşekkür etti.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi