KÖTÜ ENERJİYİ ARTIK ATALIM!

Videoyu Aç KÖTÜ ENERJİYİ ARTIK ATALIM!
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var, TSYD Eskişehir Şubesi’nin misafiri oldu. Açıklamalarda bulunan Var, “Şehrimizi bu takımla bütünleştirmemiz lazım. Kötü enerjiyi artık üzerimizden atmamız gerekiyor. Artık bizim için özel maçlara geldik” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
London Cafe’de buluştular
Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var, Sportif Direktör Murat Daldık, Altyapı Koordinatörü Serdal Eroy, Yardımcı Antrenörler Hasan Özdemir ve Fahrettin Sayhan, Altyapı Antrenörleri Aytaç Hokkaömeroğlu ve Tayfun Solak, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Şube Başkanı Sadi Seda ve basın mensuplarının konuğu oldu. London Cafe’de bir araya gelen ekip kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından İlhan Var açıklama yaptı.
 
Her şey teferruattır
“Taşın altına elimizi değil gövdemizi soktuk” diyen Var, “Takıma inandığımız için görevi kabul ettik. Büyük Eskişehirspor camiası olunca her şey teferruattır. Göreve geldiğimizde 36 tane futbolcunun olduğunu gördüm. Yarışmacı ve daha eğitilmesi gereken futbolcular bir aradaydı. Onun üzerine bir havuz grubu oluşturduk. Daha fazla oynama arzusu olan daha fazla hücumu düşünen bir takım oluşturmak için çabalıyoruz” dedi.
 
Artık vakit geldi
Var, “İlk maçı berabere bitirdik, daha sonra Samsunspor ile karşılaştık. Samsunspor 50 milyon bütçeyle kurulan bir ekip. İyi mücadele ettik ama 1-0 mağlup olduk. Bir şeylerin değiştiğini görebiliyorsunuz. Biz bir noktaya geldik. Artık skoru almak zorundayız. Dışarıdan genç ve tecrübesiz bir ekip görünebilir. Ama önceki yılda bu oyuncuların çoğu 34 maçta forma giydi. Artık bu takımın bilgi birikimini ortaya koyma vakti” diye konuştu.
 
Moralleri bozuktu
“Biz geldiğimizde çocuklarda bir moral bozukluğu vardı” diyen Var, “14-15 maçtır galip gelemeyen bir ekibin stresi vardı. Biz gelir gelmez oyuncularımıza özgüven aşılamaya çalıştık. Futbol bir hata oyunu, herkes hata yapar. Ama hata yaptıktan sonra vazgeçersek olmaz. Biz vazgeçmeyeceğiz. Genç dinamik bir kadromuz var. Futbolcuların üzerinde bir galip gelememe baskı yaşanıyor” ifadelerini kullandı.
 
Bu böyle olamaz
Var, “Beraberliğe sevinen, mağlubiyeti normal karşılayan galibiyeti ise çok uzakta gören bir tablo var. Bu böyle olamaz. Her maça galibiyet için çıkacağız. Bir havuz oluşturduk demiştim. Bu havuzun içinde yer alan futbolcular çok şanslılar aslında. Gelecek vaat eden bu kulübün yararlanacağı kişiler bu oyuncular. Kendilerini dışlanmış gibi hissettiler. Tam tersi bu oyuncular seçilmiş oyuncular” dedi.
 
Deneyimli bir ekibiz
40 yaşındaki teknik adam, “Bu havuz grubunda yer alan futbolcular eksiklerini kapatma fırsatı yakalayacaklar. 15 gün U-19 takımıyla antrenmana çıkmalarını söyledik. Bu haftadan itibaren bizle birlikte haftanın 3 günü antrenman yapacağımızı söyledik. Bu havuz grubunda 14-15 yaşında futbolcularda yer alıyor. Havuz grubunda yer alan 1-2 arkadaşımız U-19’larla olan antrenmana çıkmamış. Biz de genç ve deneyimli bir ekibiz” diye konuştu.
 
Çalışarak başarı yakalanır
“Çok konuşarak değil çok çalışarak başarı yakalanır” diyen Var, “Ben genç futbolcuya 16-17-18 yaş olarak bakıyorum. 21-22-23 yaşındaki oyuncuya genç demem. 20’li yaşlardaki oyuncu gelip, yiyip gidiyor. Bakıyorsun yedekten 1 maça girmiş. Böyle bir şey olamaz. Burası yetiştirme grubu değil ki. 1 yılda 22-23 yaşındaki futbolcuya harcayacağım vakti 16-17 yaşındaki futbolcuya harcarım daha iyi” ifadelerini kullandı.
 
Buğra’ya güveniyoruz
Buğra’ya değinen Var, “Sürekli farkı mevkilerde oynatılmış. Çok iyi bir futbolcu, ona güveniyoruz. Futbol bilgisi ve taktikle alakalı futbolcularımız gençler ama yaş olarak olgunlar. Biz oyuncularımıza yaptıklarını, yapacaklarını anlatıyoruz. Antrenmanda böyle bir şekilde gol yiyebiliriz diye onları uyarıyoruz. Maçta anlattığım şekilde gol yeniliyor ve futbolcularda hatalarını daha net bir şekilde görebiliyor” dedi.
 
Takımın direnci azalıyor
“Ben şunu gördüm artık” diyen Var, “Birinci golü yedikten sonra takımın direnci azalıyor. Maçın daha bitmediğini bizim bunu çevireceğimizi bileceğimizi oyuncularıma söyledim. Şehirde de böyle bir durum var. Şehrimizi bu takımla bütünleştirmemiz lazım. Kötü enerjiyi artık üzerimizden atmamız gerekiyor. Artık bizim için özel maçlara geldik. İçeride oynayacağımız iki maç bizim için final niteliğinde. Final gibi oynayacağız. Bonuslar kazanmamız gereken maçlar vardı ancak 1 puan alabildik” şeklinde konuştu.
 
Tepkide haklılar
İstanbulspor yenilgisi sonrası taraftarlardan gelen tepkileri ve ETB Başkanı Murat Diri’nin eleştirisini de değerlendiren teknik adam, “Murat Diri taraftarlarımıza liderlik yapan özel bir insan. Kendini Eskişehirspor’a adamış, gönlünü Eskişehirspor’a vermiş birisi. Mağlubiyetleri kimse hazmedemiyor. Haklıdır. Futbolculardan da onların istediği şekilde reaksiyon vermesini bekliyor. Kora kor, öldük bittik şeklinde futbol oynayamayız. Akıllı başlı futbol oynayıp, mücadele edeceğiz. Biz teknik heyet olarak futbolcularımızdan bunu istiyoruz. Futbolcularımız bu konuda gençler. Taktik disiplini konusunda sıkıntılarımız olduğu için istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Bizim zorlanma sebebimiz de bu” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi