Küçük esnafı tercih edin!

Videoyu Aç Küçük esnafı tercih edin!
A
a

Bayram öncesi alışveriş yapacak olan vatandaşlara seslenen Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Fiyatlarımız da diğer büyük alışveriş merkezlerinden gayet ekonomik ve güzel. Halkımız AVM’leri değil, esnafımızı tercih etsin” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Seyyar Tuhafiyeciler ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, bayram öncesi alışverişe çıkacak olan vatandaşlara önerilerde bulundu. Büyük AVM’ler yerine küçük esnafın tercih edilmesi gerektiğini belirten Şen, küçük esnafta fiyatların daha uygun olduğunu ifade etti.
ESNAF ÇOK SIKINTI ÇEKTİ
Covid sürecinde esnafın çok ciddi sıkıntılar çektiğini söyleyen Şen, “Ülkemizin çektiği her sıkıntıda maalesef esnafımız direkt etkileniyor. Dolayısıyla artık covid bitti denecek noktaya geldi. Esnafımız bayramlarda ve yazın ciddi alışverişler bekliyor. Bunun neticesinde de kışın rahat bir gün geçirmek istiyor. Ödemelerini daha rahat yapmak istiyor. Önümüzdeki günler ramazan bayramı. Dolayısıyla halkımız geçen bayramlarda kısıtlı olduğundan dolayı bayramlaşmalarını çok yapamamıştı. Ama bu bayramda Allah’a şükürler olsun ki halkımız kendi akrabalarıyla eşiyle dostuyla güzel bir bayram, sıkıntısız bir bayram geçirecekler” diye konuştu.
ESNAFTA FİYATLAR UYGUN
“Esnafımız bu bayram öncesi ciddi bir alışveriş bekliyor” diyen Şen, “Ama şu ana kadar bayram etkisini gösterdi, alışverişlerimiz olmaya başladı. Bu bir hafta süresince de ciddi manada alışverişlerimiz artacak ve artarak devam edeceğine inanıyorum. Esnafımız da buna göre hazırlığını yaptı. Fiyatlarımız da diğer büyük alışveriş merkezlerinden gayet ekonomik ve güzel. Halkımız da artık esnafımızın sıkıntılarını da bilerek, çaresizliğini de bilerek alışverişlerini esnaflarımızdan yöne yapmalarını rica ediyorum. Ki esnafımız da bayram ve bayram sonrası güzel bir gün geçirsin. Fiyatlarda biraz oynamalar var ama diğer ürünlerdeki alışverişlerde olan fiyat artışları gibi bizim esnafımızın sattığı tekstil ürünlerinde asla fiyat artışı yok. Kar oranından da çok ciddi fedakârlık ederek cüzi karlarla ürünlerini satıyorlar. AVM’lere göre esnafımızdaki ürünlerin fiyatları gayet ekonomik. Her vatandaşımızın bütçesine uygun ürünler var” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir