Küçük esnafın yanında olun

Videoyu Aç  Küçük esnafın yanında olun
A
a

Vatandaşlara alışverişlerini küçük esnaftan yapmaları konusunda çağrıda bulunan Eskişehir Seyyar Tuhafiye ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “Tüm alışverişlerini lütfen esnafımızdan yapsınlar, esnafımızın yanında olsunlar, esnafımıza sahip çıksınlar” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Seyyar Tuhafiye ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, yaptığı basın açıklamasıyla Eskişehirlilere seslendi. Kısıtlamaların kalkmasıyla başlayan normalleşme sürecinde küçük esnaftan alışveriş yapılması talebinde bulunan Şen, “Küçük esnafımızın yanında olurlarsa, esnafımız da biraz rahatlar” dedi. En kaliteli ve ucuz ürünlerin küçük esnafta olduğuna dikkat çeken Şen, “Artık normalleşme hızla devam ediyor. 21 Haziran’dan sonra da iyice normalleşeceğiz. Beklentimiz bu yönce. Bugüne kadar yaşanılan sıkıntıları hep bizim küçük esnafımız çekti. Kapnmalardan, sokağa çıkma yasaklarından ötürü ciddi bir ticaret yapamadı. Kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte düğünler yapılmaya başlandı. Önümüzde de bir kurban bayramı var. Sonrasında da okullar açılacak. 2 senedir sıkıntı yaşayan esnafımıza tüm Eskişehir halkının sahip çıkmasını, esnafımızın yanında olmasını, esafımızın da bir aile beslediğini unutmamasını istiyorum. Tüm alışverişlerini lütfen esnafımızdan yapsınlar, esnafımızın yanında olsunlar, esnafımıza sahip çıksınlar. En kalitel ve ucuz ürünler bizim esnafımızda. Küçük esnafımızın yanında olurlarsa, esnafımız da biraz rahatlar” diye konuştu.
BİR KIPIRDAMA VAR
Küçük esnafın ticaretinde bir kıpırdama olduğunu fakat hala istedikleri noktaya gelmediğini belirten Şen, “Halkımızda öyle ya da böyle bir tedirginlik var. Aşılama son hızıyla devam etsede halkımızın üzerinde hala tedirginlik var. Alışverişlerinde temkinli davranıyorlar. Ama artık normalleşme sürecine girdik. Bu yüzden bir kıpırdama oldu ama beklediğimiz gibi değil. Biz yaz sezonunda daha çok ticaret yapmayı bekliyoruz. Bir rahatlama var bunu yok sayamayız” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi