“Küçük Sanayi merkez olacak”

Videoyu Aç “Küçük Sanayi merkez olacak”
A
a

Küçük Sanayi Bölgesi’nde çalışmaların devam ettiğini bilgisini veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Burayı Odunpazarının merkezi haline getireceğiz” dedi.

Küçük Sanayi Sitesi’yle ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Kararlı ve tutarlı bir program yapacağız önümüzdeki günlerde bunu daha ayrıntılı olarak sizinle paylaşacağız” dedi. 

YÜZDE 80’İN ÜZERİNDE DESTEK VAR

Şimdiye kadar burayla ilgili iki toplantı yaptıklarını aktaran Kurt, “Esnafı temsil edenlerle yaptığımız toplantılarda, temsilcilerin yüzde 80’in üzerinde desteği olduğunu gördük, projeler çıktıktan ve bundan esnafın yararına sonuçlar gördükçe, bu oran daha da artacak ve böylece çalışmalarımız da hızlanacak. Önce projeye karar verilecek ve sonra esnafla uzlaşma süreci ve boşaltma süreci başlayacak, bu süreç içinde gerekli sözleşmeler imzalanacak. Esnafı mağdur etmeyen bir sistem kurmamız lazım, orada dükkanı olmayan esnaf sayısı çok az, onlar için de bir iyileştirme çabası içinde olacağız. Onlar için ya yeni sanayi siteleri yapmak ya da mevcut sanayi siteleri içinde bu esnafın mal sahibi olmasında kolaylık sağlamak şeklinde iyileştirmeler gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

DÖNÜŞÜM BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Sanayi çarşısının olduğu yerin Odunpazarı’nın merkezi olması gerektiğini ifade eden Kurt, “Burası Gündoğdu Mahallesi’ni de katarsak 1000 dönümden fazla bir alan demek, burası şimdi iyi bir görüntü sergilemiyor ve can güvenliği konusunda da tehlikeler var, bu anlamda dönüşümün bir an önce yapılması gerekiyor” dedi. (HM)

SORUN TOKİ’DEN KAYNAKLANIYOR

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Karapınar Vadisi Projesi’nde yaşanan gecikmelere de açıklık getirdi. Sorunun Odunpazarı Belediyesi’nden kaynaklanmadığını belirten Kurt, bunun TOKİ’den kaynaklandığını ifade etti. 

Kurt, “TOKİ’yle bir görüşme yaptık Karapınar ve 2. Etap konusunda. Karapınar’daki gecikmenin sebebi biz değiliz, bu TOKİ’den kaynaklanıyor, sorunun giderilmesi için çalışıyoruz. 2. Etap ile ilgili belediyemizin yükümlülükleri var ama bunu yerine getirebilmemiz için 1. Etabın sorunsuz bir şekilde vatandaşlara teslim edilmesi gerektiğini söyledik. Aynı şekilde Ihlamurkent ve Vadişehir’deki sorunlar da giderildikten sonra 2. Etap ile ilgili konuşabileceğimizi söyledik. TOKİ ile işbirliği içinde çalışabiliriz ama bizim önerilerimiz kabul ederse bu mümkün olur, yine önerilerimizi kabul ederse sanayi çarşısında da TOKİ ile çalışabiliriz” dedi.

SÜREÇ HIZLANDIRILMALI

TOKİ’ye bilgi almak için başvuran bazı vatandaşlara, “Sorun bizden kaynaklı değil ilgili belediye iskân onayı vermiyor diye sorun yaşanıyor” diye cevap verildiği bilgisinin kendilerine ulaştığını ifade eden Kurt, “İskan onayını Mayıs ayının başında verdiğimizi belgeledik, sonra da vatandaşımıza o gönderdiği bilginin yanlış olduğuna dair bir mail daha attılar, birinci etaptaki gecikmeden ikinci etabın başlamamasından Odunpazarı Belediyesi’nin bir kusuru yok, Odunpazarı belediyesi bunu sıkı denetlemeli ve süreci hızlandırmalı biz bunun için uğraşıyoruz” diye konuştu. (HM)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi