Kulübün hayatta kalması için çağrı...

Videoyu Aç Kulübün hayatta kalması için çağrı...
A
a

Eskişehispor Teknik Direktörü Fuat Çapa geçtiğimiz akşam, “Bu çağrı, Eskişehirspor’un hayatta kalabilmesi için yapılmakta olan son çağrıdır” diyerek resmi siteden yazılı açıklamada bulundu.


 
Defalarca söyledim
Bundan önce defalarca yazdım, söyledim. Artık herkes biliyor. Anadolu futbolunun yıldızı Eskişehirspor yok olmanın eşiğinde, belki bir daha parlamayacak. Geçtiğimiz Temmuz ayında Eskişehirspor’a geldiğimde, hayallerime kavuştuğumu söyledim. Hala da öyle düşünüyorum. Ne var ki daha sonra olanlar hayal ettiğimiz, planladığımız gibi olmadı. Bulunduğumuz ligin üzerinde kaliteli bir kadro kurduk. Hem kadroyu inşa ederken hem hazırlık döneminde gece gündüz çalıştık.
 
Sözleşmelerini feshetmediler
Ancak ne var ki Eskişehirspor’un önceki sezonlardan kaynaklanan borçları yüzünden geleceği tehlikeye düştü. Daha önce siyah kırmızı formamızı giyen futbolcu arkadaşlarımızdan bazıları muvafakat vermediler. Neyse ki altyapımızdan yetişen gençlerimiz var. Onlarla devam ettik yola. Lisansları çıkarmak adına son tarih olan 31 Ağustos gecesi bile Eskişehirspor’dan ayrılmayı düşünmedim. Sözleşmeli futbolcularımız da son ana kadar bizimle beraber bekledi. Sözleşmelerini feshetmediler.
 
Profesyonelsin dediler
Dahası önceki sezonlarda Eskişehirspor için ter dökmüş futbolcu kardeşlerimize ulaştım, konuştum. Sağ olsunlar kimisi bizi anladı. O gecenin öncesinde ve sonrasında yakınlarımdan, futbol dünyasından bana tavsiye verenler oldu. Kariyer dediler, profesyonelsin dediler. Hepsinin iyi niyetine inanıyorum. Ama Eskişehirspor’u, bu camiayı, taraftarı tanımıyorlardı. Benim için Eskişehirspor’un hayatta kalmak için direnmesine katkıda bulunmak her türlü kariyer planlamasından üstündeydi.
 
Teşekkür borcumuzdur
Bu süreçte Eskişehirspor’un en azından günlük ihtiyaçları karşılansın diye çeşitli kampanyalar düzenlendi. Eskişehirspor’a destek veren bütün Eskişehirlilere teşekkür borcumuz. Ancak kulübün asgari giderleri bile toplanan miktarların çok üzerinde. Problemin bu tür kampanyalarla çözülemeyeceğini bilenler de desteklerinden kulübü mahrum bırakmış durumdalar.
 
Transfer açılmalı
Sonuçta belki bu manzarada bir çözüm bulunur diye Genel Kurul kararı alındı. Umalım ki kongre süreci Eskişehirspor için hayırlı olsun. Şu ana kadar ikinci yarıda ligde kalmak adına yeni bir başlangıç yapabilecek puandayız. Eskişehirspor geçtiğimiz yaz döneminde anlaşma sağladığı futbolcuları sahaya çıkarırsa varoluş savaşını kazanacaktır. Bu futbolcuların müsabakalarda oynayabilmesi ve Eskişehirspor’un ligde tutunabilmesi adına önümüzdeki kış transfer dönemi içerisinde transfer iznine ihtiyaç duymaktayız.
 
Çapa’dan son bir çağrı
Daha önce formamızı giymiş bütün futbolcularımızın bu zor durumu anlayacağından eminim. Aksi takdirde, Eskişehirspor yok olmanın eşiğine gelecektir. Artık hiçbir güç ve çaba, arzu etmediğimiz bu sonun gelmesini engelleyemez. Benim, yardımcılarımın, futbolcularımın gücü sınırlı. Bugüne kadar, tüm bu zorlukları çekmemizin tek sebebi büyük Eskişehirspor’u ayakta tutabilmekti. Bu direncimize devam etmek istiyoruz. Bu zorlu süreci mutlu günlere taşıyabilmek adına sizlere son bir çağrı yapıyorum. Eskişehirspor’a hizmet vermiş olan tüm kardeşlerim; Bu çağrı Eskişehirspor’un hayatta kalabilmesi adına sizlere son çağrıdır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi