KURALLAR ÖNEMSENMİYOR

Videoyu Aç KURALLAR ÖNEMSENMİYOR
A
a

Vaka sayılarının her geçen gün artıyor olması vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Artık evden çıkmamaya çalıştıklarını söyleyen Hayal Zevrek, “Kendi adıma, çocuklarım adına korkuyorum. Yasaklar olsa daha memnun kalacağım. Vurdumduymaz olmuş herkes” dedi.

Kurban tatili ve turizm sektörünün hareketlenmesiyle birlikte son günlerde Covid-19 vakalarında artış yaşanmaya başladı. Vaka sayılarının yükseliyor olması vatandaşları endişelendirirken, ilerleyen günlerde tekrardan kısıtlamalar gelir mi tartışması da tekrar gündeme geldi. Birçok insanın sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat etmediğinden şikâyet eden vatandaşlar, “Kurallara uymamız gerekiyor. Kurallara uydukça da başaracağız” diye konuştu.
YELİZ ÖZ
“Vaka sayılarının artması bizi tedirgin ediyor. Rahatladık bayağı. Bunun olumsuz etkisi oldu. Vakalar arttı. Çarşı çok kalabalık. Herkes dip dibe. Sosyal mesafe ve maske konusuna dikkat edilmiyor. Bence insanlar pek uymuyor kurallara. Ben elimden geldiğince uymaya çalışıyorum. Belki tekrar kısıtlama gelebilir. Vaka sayıları artarsa sokağa çıkma yasağı bile gelebilir.”
SELMAN SARI
“Sayı arttıkça korkuyoruz biz de. İnsanların biraz daha dikkatli ve duyarlı olması gerekiyor. her şey kendi elimizde. İnsanların evde sıkılmasından sokağı çok daha yoğun bir şekilde kullanmasından tekrar arttı vakalar. Toplu alanlardan uzak durmak lazım. Temizliğe, maskeye sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz. Sayı artarsa kısıtlama da gelir böyle.”
HAYAL ZEVREK
“Tedirgin oluyoruz. İşimiz oldukça evden çıkıyoruz. Evden pek çıkmamaya çalışıyoruz. Mesafemizi koruyoruz. Kendi adıma, çocuklarım adına korkuyorum. Yasaklar olsa daha memnun kalacağım. Kimse uymuyor kurallara. Her yer kalabalık. Vurdumduymaz olmuş herkes. Çok rahatladı insanlar. Bir yandan salgın bir yandan ekonomi derken bunaldık.”
FİKRET AYDIN
“Kurallara uymamız gerekiyor. Kurallara uydukça da başaracağız. İnsanlar gevşedi. Önemsemiyoruz. Çok dışarı çıkıyoruz. Maske takmaya özen göstermiyoruz. Sosyal mesafeyi de korumuyoruz. Vakalar da artıyor bu yüzden. Eskişehirliler kurallara uyuyor genelde. Böyle giderse de kısıtlamalar gelir tekrar. İnsanlar hastalanmamak için uğraşırsa zaten sorun çözülür.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi