Alpata Eskişehir logo sağı

Kurtuluşumuz aşı

Videoyu Aç Kurtuluşumuz aşı
A
a

Sağlık ve Emek Platformu Adalar mevkiinde bir araya gelerek ülkenin bir an önce aşılanması gerektiğini belirtti. Platform adına açıklamalarda bulunan Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, “Bu salgından kurtuluşumuz aşıdır. Ülkemiz insanları için yeterli aşının en kısa sürede temin edilmesini talep ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Adalar mevkiinde bir araya gelen Sağlık ve Emek Platformu, aşılanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulunarak ‘Aşı nerede?’ diye sordu. Platform adına açıklamalarda bulunan Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, “Covid-19 Pandemisinin başlangıcından bu yana 13 ay geçti, pandemi yönetiminin iyileşmesini, hatalardan ders çıkarılmasını beklerken her şey daha da kötüye gitmeye, geri dönülemez maddi ve manevi kayıplarımızın olduğu noktaya geldik” diye konuştu.
AŞI TEMİN EDİLMELİ
Aşı uygulamasının başlamasının üzerinden geçen 3 ay geçtiğini anımsatan Ekici, “3 ay geçmesine rağmen, hala ülkenin büyük bir çoğunluğu aşılanma şansına ulaşamamıştır. Pandemiden kurtulmanın yolu yurttaşlarımızın büyük çoğunluğunun bağışıklanmasıdır. Bizler farklı sektörlerde çalışan emekçiler olarak, sadece kendi sektörümüzü önceleyerek, önemseyerek birbirimizi hedef alarak bir sonuca varamayız. Aşıya ulaşamamamızın nedeni meslek gruplarına öncelik verilmesi değil, ülkemizdeki aşı yokluğudur. Ülkemiz insanları için yeterli aşının en kısa sürede temin edilmesini talep ediyoruz. Aşılar insanlığın malıdır. Bu nedenle ülkemiz tüm yurttaşları, market çalışanından polisine, eğitimcisinden mühendisine, işçisinden işsizine, her sektör için gencinden yaşlısına hızla, ücretsiz, kolay ulaşılabilir bir şekilde aşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.
ŞEFFAF OLUNMALI
Ekici, “Ülkemize şu güne kadar kaç doz aşı geldiği, diğer aşı dozlarının ne zaman geleceği şeffaflıkla paylaşılmalıdır.  Eskişehir’de vaka sayıları ülke geneliyle birlikte artmakta, günlük vaka sayıları binlere, toplam vefat sayımız 800’lere ulaşmıştır. Bu salgından kurtuluşumuz aşıdır. Bu nedenle; Üretimdeki işçi ve mühendis soruyor aşımız nerede? Okuldaki eğitimci soruyor aşımız nerede? Tarladaki çiftçi soruyor aşımız nerede? Yollardaki şoför soruyor aşımız nerede? Tüm insanlığın malı olması gereken aşıya hızla, ücretsiz ulaşmak istiyoruz” dedi. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi