Kütahya Bilsem’de “Yapay Zekayı Eğitimde Kullanma Projesi”

Videoyu Aç Kütahya Bilsem’de “Yapay Zekayı Eğitimde Kullanma Projesi”
A
a

Kütahya Bilsem’de “Yapay Zekayı Eğitimde Kullanma Projesi”

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi’nde TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamalarının Desteklenmesi kapsamında kabul edilen "Yaz-Ek Yapay Zekayı Eğitimde Kullanma Projesinin başladığı bildirildi.
TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamalarının Desteklenmesi kapsamında kabul edilen "Yaz-Ek, Yapay Zekayı Eğitimde Kullanma Projesi Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi’nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Gümüşay, DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ve DPÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi’nin katılımlarıyla başladı.
Programın açılış konuşmasını yapan proje yürütücüsü Dr. Kemal Karabuçak, 21. Yüzyılda bilgi toplumuna geçişle birlikte eğitim yeterliliklerinin de değişime uğradığını ifade etti. Bu kapsamda eğitimde yapay zeka kullanımının önemini vurgulayan Dr. Kemal Karabuçak, Yaz-Ek projesi ile birlikte Kütahya il merkezinde görev yapan çeşitli branşlardan 24 öğretmene yenilikçi yaklaşım yöntem ve tekniklerinin kazandırılmasının amaçlandığını dile getirdi.
Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal da yapmış olduğu konuşmada TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitimin Uygulamaları Destekleme Programının önemini vurgulayarak bu tür çalışmaların yayılması temennisinde bulundu.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi