Kütahya’Da Vakalar Artınca Düğün, Nikah, Nişan Organizasyonları Yasaklandı

Videoyu Aç Kütahya’Da Vakalar Artınca Düğün, Nikah, Nişan Organizasyonları Yasaklandı
A
a

Kütahya'nın Tavşanlı İlçesine Bağlı Tepecik Beldesi Ve Beyköy Mahallesi'nde Korona Virüs (Kovid-19) Salgınındaki Ciddi Artış Yaşanması Üzerine Nikah, Sünnet, Nişan, Düğün Gibi Toplu Organizasyonların 24 Ağustos Tarihine Kadar Yasaklandığı Açıklandı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Beldesi ve Beyköy Mahallesi’nde korona virüs (Kovid-19) salgınındaki ciddi artış yaşanması üzerine nikah, sünnet, nişan, düğün gibi toplu organizasyonların 24 Ağustos tarihine kadar yasaklandığı açıklandı.
Geçtiğimiz haziran ayında, yine Tepecik beldesinde düğün alışverişi öncesi iki aile arasında toplu olarak yenen yemeğin ardından korona virüs tespit edilen 9 kişiden bir kadının, daha sonra da başka bir akrabasının nişanına katılması nedeniyle 45 kişiye Kovid-19 testi yapılmıştı. Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesinde korona virüse yakalananlarda ciddi artışlar yaşanması üzerine, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla vatandaşların bir araya geldiği nikah, sünnet, nişan, düğün gibi organizasyonlar 24 Ağustos tarihine kadar yasaklandı.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi