KÜTÜPHANE ARALIKTA HAZIR

Videoyu Aç KÜTÜPHANE ARALIKTA HAZIR
A
a

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in Meclis Genel Kurulu’ndaki İl Halk Kütüphanesi hakkındaki açıklamasına yanıt verdi. AK Partili Avcı, kütüphane inşaatının Aralık ayında tamamlanacağını söyledi.


CHP’li Çakırözer Eskişehir’de üç yıldır inşaat çalışmaları tamamlanmayan İl Halk Kütüphanesi’ni Meclis gündemine taşıyarak, “Böyle Kültür Başkenti, Eğitim Başkenti olmaz. Bu ayıba son verin, Eskişehir İl Halk Kütüphanemizi bir an önce hemşehrilerimizin hizmetine sunun” dedi.
TAŞINMIŞTI
CHP’li Çakırözer TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında İl Halk Kütüphanesi’nin bir an önce Eskişehirlilerin hizmetine sunulması çağrısında bulunarak, şöyle konuştu: “Eskişehir'imizde 1874 yılından bu yana kent halkına hizmet veren Eskişehir İl Halk Kütüphanesi yeni bina yapılacağı gerekçesiyle 2016 yılında taşınma kararı almış, bina başka bir yere taşınarak inşaata başlanmıştır.”
ŞEHRE KAZANDIRILSIN
“Aradan geçen üç yılda binanın inşaatında herhangi bir ilerleme olmamıştır” diyen Çakırözer sözlerine şu şekilde devam etti: “Geçtiğimiz yıllarda Türk Dünyası Kültür Başkentliği yapan, bu yıl da iktidardakilerin açıklamasıyla Türk Dünyası Eğitim Başkenti olduğu ilan edilen Eskişehir’de bir kütüphanenin olmaması büyük bir ayıptır. On binlerce öğrenciyi barındıran, 3 üniversiteyi barındıran Eskişehir'imizde yaşanan bu mağduriyet bir an önce giderilmeli, inşaat çalışmaları hızlandırılarak İl Halk Kütüphanemiz yeniden şehrimize ve hemşehrilerimize kazandırılmalıdır.” HM
TARİHLERİ VERDİ
AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in Meclis Genel Kurulu’ndaki İl Halk Kütüphanesi hakkındaki açıklamasına yanıt verdi. AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, TBMM Genel Kurulu’nda İl Kütüphanesi’nin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İl Kütüphanesi’nin Aralık ayında biteceğini ifade eden Avcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eskişehir İl Kütüphanesi, 2017 yılında ihale edildi. Uzatmalar dahil 2018 yılı Eylül ayında gerekirken, müteahhitin iflas etmesi sonucunda durdu. 27 Mart’ta tarihinde tekrar ihale yapıldı. 16 Nisan’da sözleşme yapıldı. 22 Nisan’da tarihinde işe başladılar. 25 Aralık 2019 tarihinde yedi katlı İl Halk Kütüphanemiz bitirilmiş olacak. Eski İl Halk Kütüphanemiz iki katlı ve 400 metrekare idi. Aralık ayında bitirilecek olan yeni İl Halk Kütüphanemiz yedi katlı ve 830 metrekare olacaktır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi