Kuyumcular Hafta Sonu Açık Olmak İstiyor

Videoyu Aç Kuyumcular Hafta Sonu Açık Olmak İstiyor
A
a

Kuyumcular Hafta Sonu Açık Olmak İstiyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te kuyumculuk yapan İbrahim Rafet Sünetci, çiçekçilere tanınan imkân kendilerinin için de uygulanmasını isteyerek, "Kuyumcular da hafta sonu belli saatler arasında açık olmak istiyor" dedi.
Sünetci, pazar günü kutlanacak olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nün sokağa çıkma kısıtlamasa denk gelmesi sebebiyle, çiçekçiler gibi belli saat aralıklarında muaf tutulmasını istediklerini söyledi. Kuyumcu sektörünün en çok iş yaptığı günün 14 Şubat Sevgililer Günü olduğunu anlatan Sünetci sözlerine şöyle devam etti;
"Şuan Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir çok sektör gibi bizlerinde işleri kötü durumda. 14 Şubat Sevgililer Günü biz kuyumcuların iş yaptığı nadir günler arasında. Bu gün Günü’nün sokağa çıkma kısıtlamasa denk gelmesi sebebiyle, çiçekçiler gibi belli saat aralıklarında muaf tutulmak istiyoruz. Covid-19 nedeniyle düğün, sünnet gibi programların kesilmesi yüzünden aylardır zor durumda olan biz kuyumcular, 13 şubat-14 şubat günlerinde kepenklerini açmak yetkilerinin sesimizi duymasını istiyoruz."
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi