Laik eğitime saldırıdır

Videoyu Aç Laik eğitime saldırıdır
A
a

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, kız ve erkek öğrencilerin ayrı oturtulması talimatını verdiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Bursa Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın’ın göreve iade edilmesine tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin gündemine oturan okulda harem selamlık oturma düzeni talimatı veren Akın, 23 Mart’ta görevinden uzaklaştırılırken, 5 gün sonra yeniden görevine iade edildi. Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, yaşananların karma eğitim sistemini hedef aldığını belirtti. Ortada ağır bir suçun olduğuna dikkat çeken Alkan, “Hukuka uygun hareket etmek zorunda olan bir okul yöneticisi aleni biçimde hukuka, çocuk haklarına, anayasanın en temel hükümlerine, laik ve bilimsel eğitime meydan okuması göz göre göre ödüllendirilmiştir” dedi.
HUKUK ÖNÜNDE HESAP VERMELİ
Alkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bunun adı açık ve nettir! Türkiye’de bu okul müdürü ve onun gibi cüretkâr yöneticiler, cemaat ve tarikatlar ile onlara destek veren tüm örgütler, laik ve bilimsel eğitimi un ufak etmeye çalışmakta, dolayısıyla da açıkça anayasal suç işlemektedir. Eğitim Sen olarak, devletin tüm imkânlarını ellerinde tutan ve güçlünün yasasını hukuk sanan herkese bir gerçeği hatırlatmak istiyoruz! Hepinizi tek tek, isim isim, örgütsel hafızamıza kazıyor, er ya da geç hukuk önünde hesap vereceğiniz günleri getireceğimizi bilmenizi istiyoruz!” MELTEM KARAK
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir