Laiklik ilkesi erozyona uğradı

Videoyu Aç Laiklik ilkesi erozyona uğradı
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Eskişehir’de uygulamaya alacağı hafız projesinin tepki çektiğini söyleyen Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “2014 yılında yapılan protokol Eskişehir’de neden şimdi uygulanıyor?" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü'nün yürüttüğü, Örgün Eğitim İle Birlikte Hafız Projesi hakkında açıklama yaptı. "Proje kapsamında ilkokul 4. sınıf öğretmenleri, rehberlik öğretmenleri, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri tanıtım toplantısına zorunlu olarak katılmaları istenmektedir" diyen Alkan, "Bugüne kadar Eskişehir’de uygulaması olmayan bu projenin protokolü 2014 yılında yapılmış. Eğitim Sen olarak soruyoruz. Neden şimdi?" diye konuştu.
"BU BİR ANGARYADIR"
Eğitimde laiklik ilkesinin erozyona uğratıldığına dikkat çeken Alkan, "Diğer taraftan ikili eğitim yapan okullarımızın öğretmenleri derslerini bitirip zorunlu olarak bu toplantıya katılacaklar. Bu bir angaryadır. Yine tam gün eğitimdeki okullarda 4. sınıf öğrencileri ne olacak? Nöbetçi olan arkadaşların ücretleri yine ödenmeyecek. Bu durum nasıl telafi edilecek? Eğitimde laiklik ilkesi tamamen erozyona uğramış durumdadır. Eğitim Sen olarak, eğitimin bu kadar dinselleşmesine sessiz kalmayacağımızı tekrar Eskişehir kamuoyu ile paylaşmak isteriz" ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir