LİSANS KRİZİNİ AŞMA ÇABALARI

Videoyu Aç LİSANS KRİZİNİ AŞMA ÇABALARI
A
a

Es Es’te Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, Esgroup Spor Servisi’ne konuştu. Kulüp lisansı almak için çabaladıklarını belirten Akgören, “Herkes kulübü çok sevdiğini söyleyip, iyi olmasını istiyor ancak arkasından para talep ediyor” dedi.

95 imza lazım
Lige -6 puan silme cezasını önlemek için kulüp lisansını almak isteyen yönetimin karşısına büyük problemler çıkıyor. Başkan Akgören, “Kulüp lisansı için büyük uğraş veriyoruz. Herkes kulübü çok sevdiğini, söyleyip iyi olmasını istiyor ancak arkasından para talep ediyor. Eski yönetimlere kinlenen insanlar var. Bize güvendiklerini söylüyorlar ancak paranın tamamını ödemeden imza vermeyenler çok fazla. Bu zamana kadar imza verdik de diyen çok kişi var. Kulüp lisansı için 95 imza lazım” diye konuştu. 
 
Çözmeye çalışıyoruz
FIFA’daki dosyalar hakkında da açıklamalarda bulunan Akgören, “Bokila, Kulach, Bienvenü, Odonkor ve birçok dosyadan yüzünden ceza gelebilir. Onları çözmeye çalışıyoruz. Herkes para istiyor. Transfer tahtasının açılması için 25 FIFA dosyasını çözmemiz gerekiyor. Toplamda 120 imza gerekiyor. Mucize lazım. Transferi açmak için en az 10 milyon lira lazım. Ayrıca 10 milyon FIFA dosyalarına ödeme yapmak gerekiyor. Yeni sezon transfer derken 40-50 milyon lazım. Ortada bir kuruş para yok” şeklinde konuştu.
 
Federasyon da belirsiz 
Bir kaç gün süren İstanbul’daki görüşmeler hakkında da bilgi veren Akgören, “İstanbul’da TFF ile görüştük. TFF’de belirsizlik hakim. Yayıncı kuruluşla sözleşme yenilenmedi. Yeni sezonun paraları ortaya çıkacak. Sağlık bakanlığı liglerin nasıl oynanacağı belirlemedi. TFF ile Sağlık Bakanlığı görüşecek. Bir fikir ortaya çıkacak. Liglerin başlaması 11 Eylül gibi görünür. 18 Eylül’e kalabilir. Takımı artık topluyoruz. Birinci etap kampını Eskişehir’de yapacağız, ikinci etabı da burada yapabiliriz” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi