Lojmanlar virane oldu

Videoyu Aç Lojmanlar virane oldu
A
a

Sivrihisar’da kamu lojmanlarının kaderine terk edildiğini ve tamamına yakınının boş olduğunu söyleyen İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, “Vatandaşlarımız özellikle öğrencilerimiz kiralık ev bulmakta sıkıntılar yaşamaktadır. Bu lojmanlar ivedilikle vatandaşın kullanımına açılmalıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, Sivrihisar ilçesinde boş şekilde bekletilen kamu lojmanları hakkında açıklama yaptı. Lojmanların tamamına yakınının kullanılmadığına dikkat çeken Toptaş, lojmanların çürümeye terk edildiğini belirtti.
VATANDAŞA VERİLSİN
Binaların bakımsızlıktan virane hale geldiğini söyleyen Toptaş, “İlçemizde Maliye Bakanlığı’na ait 10, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait 12, Adalet Bakanlığı’na ait 6, Tarım Bakanlığı’na ait 10, Milli Savunma Bakanlığı’na ait 40 adet lojman bulunmaktadır. Bu lojmanların tamamına yakını boş, bazıları ise çürümeye terk edilmiştir.İlçemizde konut sıkıntısı yaşanmakta olup kiralar 1500 ile 2000 TL arasında seyretmektedir. Vatandaşlarımız, memurlarımız ve özellikle öğrencilerimiz kiralık ev bulmakta büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu nedenle bu lojmanlar ivedilikle vatandaşın kullanımına açılmalıdır” diye konuştu.
LOJMANLAR ATIL BEKLİYOR
Toptaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bilhassa son günlerde yaşanan ekonomik kriz nedeni ile zor günler geçiren ülkemizde vatandaşlarımız çok büyük sıkıntılar yaşarken ev kiralarını dahi ödeyememektedir. Bu nedenle lojmanlarımızın atıl vaziyette tutulması vicdanları sızlatmaktadır. Bu binaların en kısa sürede ihtiyacı olan ve zor durumda kalan vatandaşlarımızın kullanımına açılmasını veya satışının yapılmasını halkımız adına talep ediyoruz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir