LÖSEMİYE DUR DE!

Videoyu Aç LÖSEMİYE DUR DE!
A
a

LÖSEV tarafından 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe LÖSEV gönüllüleri ve çocuklar dışında vatandaşlar da destek verdi.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Ulus Anıtı’ndan Vilayet Meydanına kadar farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar yüzlerine taktıkları maske ve ellerindeki dövizlerle lösemi hastalığına dikkat çektiler.
BÜYÜK BİR AİLE
Yürüyüşün ardından Vilayet Meydanı’nda basın açıklaması yapan LÖSEV Şubesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan, LÖSEV’in büyük bir aile olduğunu hatırlatarak, “LÖSEV, 2-8 Kasım etkinlikleri kapsamında herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyor. Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri ile sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizler löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak ve taktıklarını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara ayni, nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Türk halkı ile paylaşıyor, daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz” dedi.
DAHA COŞKULU
Durukan, ayrıca şunları söyledi: “Her yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nın bir önceki yıldan daha coşkulu ve hastanemizin tam ruhsatı ile taçlanarak tekrarı dileklerimizle.” Daha sonra LÖSEV’e destek için Vilayet Meydanı’na kurulan stantlarda etkinlikler tüm gün devam etti. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi