Mahallelerde anlatıyorlar

Videoyu Aç Mahallelerde anlatıyorlar
A
a

Adaletin Hukuku ve Parlamenter Demokrasi İdeali Platformu (AHPADİ) Dönem Sözcüsü Mehmet Ektaş, Eskişehir’in farklı mahallelerinde vatandaşlara parlamenter sistemi anlatmaya başladıklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
AHPADİ Dönem Sözcüsü Avukat Mehmet Ektaş, her hafta cuma günü Eskişehir’in farklı mahallelerinde parlamenter sistem ile ilgili bilgilendirme toplantıları yaptıklarını ifade etti. Şimdiye kadar Şirintepe, Yaşamkent, Erenköy, Ömür ve Çamlıca mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten Ektaş, önümüzdeki seçimlerin, cumhurbaşkanlığı değil, siyasal rejim referandumu olacağını söyledi.
FİKİR ALIŞVERİŞİ ÇOK ÖNEMLİ
Yapılan toplantılardan çıkan sonuçları tüm siyasi partilere ulaştırmayı planladıklarını vurgulayan Ektaş, “Anayasamıza göre, siyasal rejimin değişmesi için en az 360 milletvekiline, bunun için de önümüzdeki seçimlerde güçlü bir seçmen iradesine ihtiyaç var. Bu seçmen iradesinin sandığa yansıması için seçmenin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Parlamenter Sistem arasındaki farklar konusunda ve parlamenter sistemin hayatında, refah ve konforunda sağlayacağı iyileştirmeler konusunda farkındalıklarının arttırılması gerekiyor. Bunun içinde halkımızla görüşmelerin, fikir alışverişinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir