Mahmut Sultan Türbesi’Ne Ziyaretçi Akını

Videoyu Aç Mahmut Sultan Türbesi’Ne Ziyaretçi Akını
A
a

Afyonkarahisar’In Şuhut İlçesine Bağlı Mahmut Köyünde Bulunan Mahmut Sultan Türbesi, Yıl İçerisinde Binlerce Ziyaretçiyi Ağırlıyor.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Mahmut Sultan Türbesi, yılın her vakti ziyaretçi akınına uğramaya devam ediyor. Türbeye gelen ziyaretçiler genelde çeşitli rahatsızlıkları bulunan yakınlarının sağlığına kavuşması için dua ediyor.
Afyonkarahisar şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Mahmut Sultan Türbesi, çevre kentler ve yurt dışından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Türbe yılın her vakti gelen ziyaretçiler ile dolup taşıyor. Türbeye gelen ziyaretçilerin büyük kısmı genelde sağlık problemleri yaşayan yakınlarının dertlerinin şifa bulması için dua ediyor.
Mahmut Sultan Türbesi Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, gelen ziyaretçilerin dertlerinin son bulması için türbede bol bol Allah’a dua ettiklerini kaydederek, “Her şey Cenab-ı Allah’tan, buraya gelenler şifasını bulup giderler. Tekrar dönüşlerinde adak kurban getirip burada keserler. Pilavını dağıtıp burada yiyerek giderler. Burada bir iki gece geldiklerinde misafir ediyoruz. Yerimiz müsait yani’’ dedi.
Mahmut Sultan Türbesi Derneği Başkanı Ramazan Kuzu, türbenin 1230 yılından beri devam ettiği kaydederek, Türkiye’nin dört bir tarafından ziyaretçileri ağırladıklarını belirtti. Kuzu, “Buraya gelen ziyaretçiler Allah’a bin şükür umduklarını buluyorlar” ifadesini kullandı.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi