İSMET TOSUN

AV MEVSİMİ

13 Temmuz 2020 00:31
A
a
Bu hafta film köşemizde sizlere Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı  Şener ŞenÇetin Tekindor ve Cem Yılmaz’ı aynı yapımda buluşturan Av Mevsimi filmini anlatacağım.
Yavuz Turgul’un yazıp yönettiği çekimleri 51 günde tamamlanan dram, gerilim türündeki bu film 3 Aralık 2010 tarihinde vizyona girmiştir. Çekimlerde 40’tan fazla mekan kullanılmış ve çekim sırasında cinayet masası polisi, morg görevlisi, adli tıp doktoru ve Lazca hocası gibi çeşitli mesleklerden kişiler danışman olarak görev almıştır. En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu dallarında ödül alan filmin oyuncu kadrosunda ise Şener ŞenÇetin Tekindor ve Cem Yılmaz’ın yanı sıra, Okan Yalabık, Rıza Kocaoğlu, Mustafa Aykıran, Mahir İpek, Melisa  Sözen gibi birçok ünlü isimde rol almaktadır.
İşinin ehli bir polis olan Ferman (Şener Şen), yıllanmış tecrübesi, dikkate şayan sezgileri ve konularının uzmanı takipçiliğiyle tüm teşkilatta küçük çapta bir efsanedir. Kendi aralarında Ferman’dan “Avcı” diye bahsederler. Teşkilatın bir diğer figürü ise yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) olarak dikkat çekmektedir. Bu çılgın ikili, cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez” olarak aralarında dolaşır. Öldürülen genç bir kız, onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en varlıklı adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı adamlarla karşı karşıya bırakacaktır. Hayatını karısına adayan, onun illet hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) delicesine bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyada turist gibi dolaşan çömez Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını bir daha asla eski haline dönüştüremeyecektir.
Birçok ünlü ismi bir araya getiren film yerinde mekan seçimleriyle ve muhteşem oyunculuklarıyla izlenilmesi hali zevkli bir film olarak karşımıza çıkıyor. Türk sinema hayatı için önemli bir yapım olan bu dram ve polisiye dalındaki filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi