İSMET TOSUN

BAŞLAT

7 Eylül 2020 00:05
A
a
Bu hafta film köşemizde sizlere yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği ve Ernest Cline'nin aynı isimli romanından uyarlanan 2018 çıkışlı Amerikan yapımı bilimkurgu macera filmi olan “Başlat: Ready Player One “ filmini tanıtacağım.
Filmin başrollerinde Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, Lena Waithe, Simon Pegg, Hannah John-Kamen ve Mark Rylance yer almaktadır. 29 Mart 2018 tarihinde ABD’de gösterime giren film $175 milyon bütçe harcanarak yapılmıştır ve toplam süresi 140 dakikadır. Bu başarılı bilim kurgunun hikayesi ise şu şekildedir.
2045 yılı sonlarında dünya yüzeyindeki birçok şehir, eskimiş araba ve elektronik eşyaların bulunduğu kenar mahallelere dönüşmüştür. İçerisinde yaşamanın keyif vermediği böylesi bir dünyada OASIS adındaki çok oyunculu çevrimiçi bir oyun, insanlara içerisinde yaşadıkları dünyadan kısa da olsa bir kurtuluş sunmaktadır. OASIS oyununun kurucusu ve programcısı olan Halliday'in ölümü sonrası açıklanan vasiyetine göre, Halliday tarafından oyun içerisine saklanan 3 anahtarı bulan kullanıcılar, yalnızca OASIS'in Borsa'daki hisselerine değil, aynı zamanda oyun üzerindeki bütün kontrolü de ele geçirecektir.
OASIS üzerinde kontrolü almakta kararlı olan IOI şirketinin yöneticisi Nolan Sorrento, oyun üzerinden para kazanmaya odaklanmıştır. Parzival'in oyun içerisinde yaptığı bir dikkatsizlik sonucu onun gerçek hayatta kim olduğunu öğrenen Nolan Sorrento, onu durdurarak, oyunu kazanmasını ve OASIS üzerinde kontrolü ele geçirmesini engellemek istemesiyle birlikte aksiyon dolu dakikalar bizleri beklemektedir.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi