Bahri Yücel

BAYRAM BAYRAMDIR

22 Mayıs 2020 00:05
A
a
Sevgili okurlar;
Yüce Rabbimin hikmetinden sual edilmez ama belki insanoğlunun ömrü hayatında bir daha göremeyeceği bir bayram geçireceğiz. Bunun hikmet ve sebebini Allah’tan başka hiçbir kimse bilemez.
Ben bir bayramda İsviçre’den memleketime ulaşmak için ne zahmetler çekmiştim; oradan Türkiye’ye o zaman direkt uçuş yoktu. Avusturya’ya bilet aldım orada biraz bekledim daha sonra başka bir ülkeden gelen başka bir uçakla Türkiye’ye ulaştım ama anneme, babama ve çocuklarıma kavuşunca tüm eziyetleri unuttum ama bu bayram komşuya dahi gidemeyeceğiz.
Buna rağmen fazla üzüntülü değilim çünkü en azından vatanımdayım ve evimizdeyiz. O zamanlar teknoloji yoktu, haberleşme bile zordu. Şimdi sanki yanında imiş gibi görüntülü görüşme imkanımız var. Allah’a şükredelim bu bayram çok dua ederek bu belanın başımızdan kalkması için yüce rabbimize niyazda bulunalım.
Bayramların özelliği bir başkadır. Gurbette isek ilk arayacağımız kişi annemiz olmalı daha sonra babamızı, ablamızın ve ağabeyimizi arayarak gözü yollarda olanları bekletmeden haberleşmeliyiz. Bu bayram kabir ziyaretlerini erteleyerek olduğumuz mekandan onların ruhlarını mutlaka bu bayramdan haberdar edelim.
Dünyanın neresinde olursa olsun duanın ulaşamayacağı bir mekan yoktur. Allah Teala saba melikesi. Kraliçesi Belkıs’ın tahtını gözünü açıp kapayıncaya kadar zaman zarfında Hz. Süleyman’ın emri ile yanına getirttirmiştir. Onun kudreti için uzaklık ve yakınlık diye bir mefhumu yoktur. Yani bizden evvel giden ecdadımız ne kadar uzakta olursa olsun saniyesinde Rabbim ulaştırır.
Allah’ım bir daha böyle bir garip bayram geçirtmesin tüm Müslümanlara ve güzel yurdumun güzel insanlarına. Bu vesileyle tüm okurlarımın ve dostlarımın bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar dilerim.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi