İSMET TOSUN

BEN EFSANEYİM

20 Temmuz 2020 00:03
A
a

Bu hafta film köşemizde sizlere adı gibi kendi de efsane olan yönetmenligini Francis Lawrence’nin üstlendiği baş rolünde ise Will Smith’in rol aldığı 2007 ABD yapımı olan ve birçok dalda ödül alan “Ben Efsaneyim” filmini anlatacağım. İngilizce ismi “I Am Legend” olan film dünya çapında çok büyük ilgi görmüş ve 585.349.010 $ hasılat yaparak yapımcılar tarafından beklentileri karşılamıştır. Gelelim kendinden çokça söz ettiren bilim kurgu tarzında ki filmimizin konusuna.
Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamiştir. Virüs çok kısa bir zamanda birçok insanın ölümüne sebep olmuş, dünya nüfusunun çoğunu gece avlanan mutantlara çevirmiştir. Neville, salgının başladığı New York şehrinde hayatta kalan tek insan olmayı başarmıstır. Üç yıl boyunca dolasmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
3 yıl boyunca aradığı ama bulamadığı, kendisi gibi hayatta kalan bir kadın ve bir çocuk onu kurtarır. Neville’in hayatını kurtaran Anna, hayatta kalan insanların olduğu bir bölgeden bahseder. Neville ve Anna yaklaşan büyük tehlikeden habersizdir. Anna güneş doğmadan eve dönmüştür ve mutantların onu takip ettiğini fark etmemistir, ertesi gün hava kararır kararmaz, mutantlar saldırıya geçerler ve Neville laboratuvarın daha güvenli oldugunu düsünerek oraya geçerler ama insanüstü güçlere sahip mutanlar laboratuvara sızarlar, artık mutantlar ile Neville ve diğerleri arasında sadece kırılmaz cam bulunmaktadır. Robert Neville laboratuvarda mutant üzerinde yaptığı deneyin olumlu bir sonuç verdigini görür. Artık bir umut, bir tedavi vardır. Neville çekmeceden aldığı el bombasının pimini çeker mutantlara doğru koşar ve patlama gerçekleşir. Hayatta kalan Anna ve oğlu tedavi ile birlikte güvenli bölgeye doğru yola çıkar. Bölgeye ulaşınca Anna, kan örneğini görevlilere teslim eder.
Film, Will Smith’in muhteşem oyunculuğu, hikayesi ve çekimleriyle adı gibi kendi de efsane olmuştur. Adından halen söz ettiren film yaş sınırlaması olmasına karşın müthiş bir izleyici kitlesi edinmiştir. Bilim kurgu ve bu tarz konulu filmleri sevmeyenlerin bile dikkatini çekip kendini izletmeyi başarmistir. Siz de şayet halen izlememişseniz izlenelecek film listenizde üst sıralara not edip en kısa zamanda izlemeniz ümidiyle... 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi