İSMET TOSUN

BONNİE & CLYDE

11 Ocak 2021 00:05
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu hafta film köşemizde sizlere  John Lee Hancock tarafından yönetilen ve John Fusco tarafından yazılmış, 2019 Amerikan bir suç filmi olan “The Highwaymen” filmini tanıtacağım.
Film, 1930'ların ünlü suçluları Bonnie ve Clyde'ı izlemeye ve yakalamaya çalışan iki eski Teksas Rangeri’nin heyecan dolu kovalamacasını konu alıyor. Başrollerinde Kevin Costner ve Woody Harrelson'ın yanı sıra Kathy Bates, John Carroll Lynch, Kim Dickens, Thomas Mann ve William Sadler de filmde rol almaktadırlar. Filmin gerçekleşme serüveni uzun sürse de Şubat 2018’de yapımcının değişmesiyle Mart 2018’de  Louisiana civarında, Bonnie ve Clyde'nin öldürüldüğü yol da dahil olmak üzere çeşitli tarihi mekanlarda çekimlere başlanarak  15 Mart 2019’da ABD’de sınırlı sinema salonunda gösterime girmeyi başardı. Filmin konusu ise şu şekildedir.
FBI ve en son adli tıp teknolojisinin tüm gücü bile ülkenin en kötü şöhretli suçlularını yakalamak için yeterli olmamaktadır. Teknolojinin altından kalkamadığı bu iş için, emekliye ayrılmış iki eski Teksas korucusundan yardım istenir. 1934'te Frank Hamer ve eski ortağı Maney Gault, Bonnie ve Clyde'ı yakalamak için emeklilikten geri dönerler. Bonnie ve Clyde döneminden önce görevden ayrılmış olan ikili, suç çılgınlığına son vermek için özel soruşturmacı olarak görevlendirilmiştir. Çiftin 13 cinayetin yanı sıra birkaç soygun ve hırsızlık yaptığı bilinmektedir. İçgüdülerine ve eski usul yöntemlerine güvenmek zorunda olan ikili işe koyulur. Amerikan suç tarihinin en ünlü suçluları ile girişilen kedi fare oyunu böylece başlamış olur. Hamer ve Gault, gangster çifti yakalamak için bütün detayları incelikle hesaplamak zorundadır...
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi