Bahri Yücel

BU RAMAZAN TERAVİH YOK

10 Nisan 2020 00:05
A
a
Sevgili okurlar;
Dünyayı saran virüs başta üretim spor, ticaret gibi birçok branşı durdurduğu gibi dini sahada da önce cemaatle namazı daha sonra da cumayı ve şimdi de teravihi engelledi. Özellikle Allah Teala’nın alışverişi bile yasak yasak ettiği cuma saati biz Müslümanlar için çok kutsal ve önemli dini bir vecibedir. Ama bu büyük ibadet bile sağlık karşısında sağlık kurulunun kararı ve Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla topluca kılınamaz hale gelmiştir.
Bilindiği gibi 12 ayın en kutsalı ve gecelerin en hayırlısı olan Kadir Gecesini içinde barındıran Ramazan ayında camilerimizin dolup taştığı teravihtelerden de mahrum olacaktır. Allah Teala’nın büyüklüğüne bakın ki gözle görülmeyen zerre kadar bir virüs tüm dünyayı korkudan titretmektedir. Ramazan ayında mukabelelerin ve teravihlerin ayrı bir yeri vardır. Gündüz meşgul eden vakit bulamayan genç yaşlı akşam iftardan sonra hep birlikte salavatlar eşliğinde güzel sesli imamların önderliğinde özellikle cami ve camiye alışmaya çalışan küçük yavruların aynı zamanda cami alışkanlığına da  körüklemektedir.
Camilerimizde sahur vaktinden sonra Kur’an-ı unutmak istemeyen Müslümanların evdeki Kur’an-ı koltuk altına alıp hemen sahur vaktinden sonra camiye girip hafızların okuduğu mukabeleyi dinlemesi Müslümanların rahatlatan yeryüzünde benzeri olmayan bir lezzet ihsan ediyor.
Hocalar ve Diyanet İşleri Başkanlığı evlerinizi camiye çevirin cemaat olup izolasyon kuralına uyup cemaatle teravihlerinizi kılın derler ama ah hocam ah cemaatin içinde hane halkına imamlık yaparak teravih kıldıracak kaç Müslüman vardır. Boş vaktinde camiye gelerek Hoca’dan ne öğrendiler ki namaz gibi büyük bir ibadette imamlık yapabilsinler. Baba oğula yastığın altına ne koydun ki eve gelince sana vereyim ey oğul demiş inşallah tez zamanda kurtulup mahsun yaşayan camilerimize kavuşuruz
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi