Emine Girgin

İyilik Kazansın

28 Nisan 2018 22:52
A
a
“Ben senin iyiliğin için söylüyorum”, “Dost acı söyler” laflarını bir kenara bırakalım bence. Gerçek bir dost sürekli ‘acı’ söylemez.
Bazı insanlar paylaşma duygusundan o kadar yoksun ki onlara çok acıyorum. Keşke gerçekten dost olabilseler, bu duyguyu tadabilseler diyorum. Bir insanın iyiliğini düşünüyorsan o insana gerçekten yardımcı olursun. İnsanoğluyuz, birçok hatalarımız oluyor elbette. Günümüz günümüze de uymuyor. Bazen çok mutlu, bazen çok hüzünlü olabiliyoruz. İşte dostluk burada devreye giriyor. Eğer gerçek bir dostsan, arkadaşının mutluluğuyla mutlu olur, üzüntüsüyle de kederlenirsin.
İyi bir insan olmak ya da kötü bir insan olmak seçimdir. Bazılarımız sadece kötü odaklıyız. Halbuki hayat ne kadar da kısa. Keşke sihirli bir değneğim olsaydı da hepimizin içine iyilik serpiştirebilseydim. Arkadaşlıktan, dostluktan, akrabalıktan, sevgililikten öte... Yalnızca insan olabildiğimiz bir dünya istiyorum. İyiliği paylaşabildiğimiz, kötü şeylere beraber göğüs gerebildiğimiz bir dünya…
İçimizdeki kötülüğe ve fesatlığa bir dur diyebilsek keşke. Kimsenin kötü gününe ‘oh iyi olmuş’ demediğimiz, zarar görsün diye uğraşmayıp, daha iyi olsun diye uğraşabildiğimiz güzel insanlar olabilsek diyorum.
Ne kadar zor söylüyorum değil mi?
Çok zor gerçekten..
Bu dünyada sevmekte zor, arkadaş olmakta, paylaşmakta..
Bu dünyada iyi kalabilmek gerçekten çok ama çok ZOR.
Allah hepimizi affetsin en iyisi. İyilik kazansın!
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi