Bahri Yücel

KARNE GÜNÜ

17 Haziran 2022 08:05
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sevgili okurlar;
Allah’a şükür yavrularımız bir dönemi daha geride bıraktılar.Bugün onların hem sevinçli hem de en üzüntülü günleri.İyi bir karne almak her öğrencinin hayalidir, özellikle ailelerine karşı okuldan aldıkları takdir ve teşekkür ve bunları ailelerine gururla götürmeleri onlara bir dünya bağışlamadan daha fazla etkili olur.
Bir de Yüce Yaradan herkesi aynı zeka düzeyinde yaratmamıştır takdir ve teşekkür almadan evlerine dönen yavrularımız var bunlarada konu, komşu çocuklarına bakarak, hakaretemiz bir dille, sen komşunun çocuğu falanca kadar bile olamadın yazıklar olsun diye aşağılamak o yavrunun geleceğini de etkiler.Onlara, yavrum bu yıl böyle oldu ama ilerde daha iyi olacak ben sana güveniyorum, sen bunu yapacak kapasitedesin diyerek, tam destek vermek anne, baba olarak bizim görevimizdir.
Zira Allah Teala’nın bu konuda elçisi Hz. Musa’ya emri çok açıktır, ya Musa kardeşin Harun’u al ve firavuna git, sakın olaki ona sert ifadeler kullanma nazik ve kibar bir dille yumuşak bir ifade kullan, diye Hz. Musa’yı ikaz etmiştir. O halde bizde yavrularımıza aynı şekilde yumuşak ve kibar bir dille ikaz etmemiz gerekir.
Allah Teala tüm yavrularımıza sağlık ve başarılar ihsan eylesin.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir