Bahri Yücel

NE OLUR

3 Nisan 2020 00:05
A
a
Sevgili okurlar;
Maalesef dünya büyük bir felaketten geçiyor. Gözle göremediğimiz küçük bir virüs ne genç ne ihtiyar ne kadın ne erkek ne zengin ne fakir ne kuvvetli ne zayıf dinlemeden nice insanları alıp götürüyor.
Hani Nemrut tanrılık iddiasında bulunmuştu ya Yüce Allah onu bir sivrisinekle yok etmiş. 21. yüzyılda kendini çok farklı gören nice insanlar da hiç belirtisi olmayan ve nereden girdiği dahi tespit edilemeyen küçük bir virüsle dağ gibi yiğitler bir anda yıkılıyor. İnsanlık tarihine baktığımızda nice felaketler görülmüş, nice kavimler helak edilmiş.
Hepsi bir sebebe dayanırken en çok sebep ona Yaradan’a isyan olmuştur. İş bu hale gelmiş ki Nuh peygamberin kendi ailesi ve oğlu bile ona itaat etmemiş ve Allah’a isyana devam etmişlerdir. Hatta ailesi eğer Allah yeryüzünü rüyakar edecekse doğru söylüyorsan biz de yüksek dağlara çıkar boğulmaktan kurtuluruz demişlerdir. Neticede gelen felaketlerden kurtulamamışlardır. Bunların sebebi söz dinlememiş olmaları.
Esas konuya gelecek olursak büyüklerimiz bilim kurulu üyelerimiz adeta bize yalvarıyorlar. Yapmayın etmeyin felaket geliyor diye geçmiş kavimlerin durumuna düşmemek için onların dediği gibi bana bir şey olmaz demeyin. Bilge insanların telkinlerine harfiyen uyalım. Gereksiz yere evimizden çıkmayalım, lüzumsuz işlerle uğraşmayalım. Temizlik imandandır sözünü hatırlayarak temiz olalım kendimizi koruyalım.
Kişinin canını sağlığını koruması namazdan oruçtan daha büyük bir farzdır. Zira sağlığı olmayan insana cuma da namaz da oruç da hac da farz değildir. İlk farz sağlıklı olmak diğerleri gelir ne olur dinleyelim.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi