Bahri Yücel

NEDEN OLMUYOR?

29 Temmuz 2022 00:05
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sevgili okurlar,
dün akşam TV’de Fenerbahçe Dinamo Kiev maçını canlı izledim. Ben FB’li değilim ama bir Türk  vatandaşı olarak çok üzüldüm. Niye derseniz, bizim takıma, harcanan milyarlar sözde dünyanın en iyi ve en pahalı hocasını getirdik.
Dünya çapında tanınmış oyuncular aldık. Diğer tarafta ise vatanı işgal altında olan ve göçebe hayatı yaşayarak, belki de hiç hazırlık maçı yapacak bir takım dahi bulamamış pahalı transfer yapmamış bir takım, İstanbul’a geliyor, 49 bin seyirci önünde kendini futbolcu sanan şımarık bir çocuğun atılmasıyla, 10 kişi kalıyor ve neticede Türkiye’den giden milyarlar daha ilk maçta heba olup, gidiyor.
Bu giden paralar Türk milletinin cebinden gidiyor. Karşıda garip ve sözde küçük gördüğünüz o futbolcular gayet sakin ve olgun tabiri caizse sizi tokatlayıp geçiyor. Siz istediğiniz kadar gerdan kırıp, biz milyonları alıyoruz diye böbürlenerek yürümeye devam edin, elalem gelir kendi evinde seni seyircinin önünde rezil eder gider.
Demek ki spor öncelikle para değil AŞK işi. Sadece madde ve para için bu işi yaparsan hiç beğenmediğin küçük bir takım bile gelir, tokatlar arkasına bakmadan çekip gider. Rahmetli koca Yusuf’a sormuşlar, senin sırtın niçin hiç yere gelmiyor diye o da, (benim arkamda Türk milleti var) onun için tüm dünya bir araya gelse yine sırtımı yere getiremez, demiş.
Gerçi FB’nin futbolcularının çoğu yabancı ama en azından, yediği ekmeğin hakkını da vermeleri gerekir. Bu üzüntümü de sizlerle paylaşmak istedim. Önce vatan gerisi teferruattır. Bu arada Es Es’imize maddi, manevi desteklerimizi unutmayalım, inşallah eski şanlı günlerine tekrar döner.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi