Emine Girgin

Ona benzeyen adam

17 Şubat 2018 23:59
A
a
Birden durdu hayat. Tüm sesler susmuştu şehirde. Kadın, kahvesini tam yudumlayacakken kalmıştı öylece.
Yok! O olamazdı.
Karşı masada oturan adam, o adam olamazdı. Yaşanan tüm hayal kırıklığından uzun zaman sonra, yeniden karşılaşıyor olmalarına hazır değildi. Karşılaşmak mı istemiyordu kadın, yoksa karşılaştığında yüreğinde hissettiği o ‘unutamama hissi’nden mi? Karışmıştı biraz ama daha çok unutamadığını kendine bile itiraf edemediği için karşılaşmak istemiyordu sanırım. Bu yüzden yutkunamıyordu bile. Göğüs kafesinin daraldığını hissediyordu, ki adamın kafasını kaldırmasıyla fincanı tabağa sertçe vurdu kadın.
Ona benziyordu.
Ve kadın ona benzeyen bir adam yüzünden bir anlık dağılıvermişti. O olmadığı için rahatlamış mıydı? Yoksa üzülmüş mü? Kendisi de anlamamıştı. Titreyen elleriyle bardağına uzanıp su içti. Tepesine dikilen garsonu duymuyordu bile. Garson ısrarla soruyor “Hanımefendi başka bir isteğiniz var mı?”
Kadın, ona benzeyen bir adam yüzünden bu kadar dağılmamayı istiyordu. Unutmuş olmayı her şeyden çok istiyordu.
Nihayet düşüncelerinden sıyrılıp hesabı istedi, ödedi ve kalktı.
Şehir yine soğuktu o gece de. Rüzgar gözlerini yaşartıyordu. Zaten ağlamak için de sebep arıyordu. Ona benzettiği bir adam yüzünden, onu hala unutamadığı için ağladığını kendine söyleyemiyordu ya, rüzgara kıza kıza yürüyordu.
Şehrin gürültüsüne kızıyor, havanın soğukluğuna kızıyor, arabalara kızıyor, gözyaşlarına kızıyor, geceye kızıyordu.
Çok özlemişti kadın.
İtiraf demiyordu ama ondan bu kadar öfkeliydi, o da bunu çok iyi biliyordu...
1000
icon
DENİZ YILDIZI 15 Mart 2018 13:36

İlk başlarda zor gelse de insan alışıyor zamanla ve unutuyor.Zor fakat ister istemez unutuyor, ve tabi ki biraz da sevmekten korkuyor.

0 0 Cevap Yaz
PİLAVCI CENGİZ 15 Mart 2018 13:34

Muazzez Abacının şarkısı geldi aklıma Gözlerim uykuyla buluştu sanma sen gittin gideli dargın sayılır, Bende bir zamanlar değildim amma senin ki düpedüz vurgun sayılır..Diyor sözleri, hayatımızda ayrılık yaşamışsak mutlaka bir depresyon etkisi yaşıyoruz, Hemen karamsar olup, arabeske hsğlamayalım hayat devam ediyor. O zaman Yıldız Tilbe den "Yürtüüü anca gidersin" diyoruz.

0 0 Cevap Yaz
KUZEY YILDIZI 15 Mart 2018 13:30

Lenan Sam in şarkısı geldi aklıma."Dün gece hiç tanımadığım birine sırf sana benziyor diye, Usulca sokulup merhaba dedim"...İnsan illaki sevdiğini, eski günlerini arar, hep onla gezdiği sokaklardan geçer hep onla gittiği yerlere gider ve hep onla söylediği şarkıları söyler.Ve sonra hayal aleminden çıktığında gerçekle yüzleşir..Maalesef.

0 0 Cevap Yaz
ROTASIZ PİLOT. 15 Mart 2018 13:25

Belki çok sevmişizdir istemeden ayrılmışızdır, belki kader bunu yazmıştır, belki küçücük bir sebepten dolayı ayrılmışızdır.Ama işte gönül bir kere sevdini gözler onu hep arıyor.

0 0 Cevap Yaz
HSYN 15 Mart 2018 13:20

Maalesef insan yanındayken kıymetini bilmediğini, kaybedince arıyor.Gözlerini sözlerini sesini gülüşünü...Ama boşuna.Çünkü giden geri gelmiyor.Kaybetmeden kıymet bilmek gerekli bence.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi