İbrahim Dursun

POLİTİK TAKİYYE REKORLARI

20 Haziran 2018 22:21
A
a

       Uzun yıllardan beri belki de ilk defa bu kadar heyecanlandığım ve sonucunu merak ettiğim bir seçim olmamıştı. Zira ilk defa sonucu önceden belli olmayan bir seçim süreci yaşıyoruz. Altı Cumhurbaşkanı adayından üç tanesinin seçilme şansının bulunduğu, ilk defa muhalefet partilerinin ve adaylarının topluma ümit verdikleri, seçmenler tarafından da başka alternatif mi var diye mazeretlerin üretilmediği bir seçim sürecinde nihayet son düzlüğe girdik. 
       Toplumun büyük bir bölümünün de aynı duyguları taşıdığını ve aynı heyecanı yaşadığını biliyorum. Demokrasi denilen kavramın ne denli önemli olduğunu bu seçimlerde daha iyi anladığımızı ve idrak ettiğimizi düşünüyorum. Bütün bunlar ulusal bütünlüğümüz ve millet olma şuurumuz adına çok önemli gelişmelerdir.
      Değerli okuyucularım, tam on beş yıldır bize ve fikriyatımıza küfrettiler. Aşağıladılar, hakaret ettiler, bölücülerle bir tuttular. Cumhuriyetimize, ulusal değerlerimize ve Mustafa Kemal Atatürk’e karşı besledikleri kin ve nefretlerini kusmaktan bir an bile geri durmadılar.
      Türk milliyetçiliği ile birlikte kamuda liyakati de ayaklar altına aldılar. Liyakat sahibi hiç bir arkadaşımız bırakın hak ettiği mevkilere gelmeyi bulundukları konumlardan bile dışlandılar.
       Sınav sorularını çalarak çocuklarımızın geleceklerini ellerinden aldılar. Yandaşlarına ve kendilerine biat edenlere ise her türlü imkanı, her türlü yolla sundular. Yine kendileri ve çevreleri için devletin imkanlarını kullanarak haksız kazanç sağlamaları ve zenginleşmeleri ise adeta mubah sayıldı.
       İşte bu yüzden diğer Cumhurbaşkanı adaylarına ve diğer partilere pervasızca saldırıyorlar. İktidarı kaybetme korkusu böyle bir şey olsa gerek. Düne kadar BOP eş başkanı olmakla övünürken, bugün bir başka adayın, bir başka partinin iktidara gelme ihtimalini dış güçlere bağlayıp ülkenin biteceği ve yok olacağı yalanını bağırıyorlar. Çünkü hesap vermekten korkuyorlar.
        Buldukları her fırsatta aşağıladıkları, itibarsızlaştırmaya çalıştıkları Cumhuriyetimizi ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onu 18 kader arkadaşıyla birlikte Samsun’a getirip milli mücadelenin başlamasına vasıta olarak önemli bir görev yapan Bandırma Vapuru’nu seçim malzemesi yapıyorlar.
 Yani, TAKİYYE ÜSTÜ TAKİYYE REKORU kırıyorlar.
        Değerli okuyucularım, ülkemiz böyle bir yönetimi hak etmiyor. Siyasi tercihimizi kullanarak yeter artık diyebileceğimiz, o tarihi gün geldi çattı. Ülkemizin geleceğini tek bir faninin iki dudakları arasından kurtarmanın vakti nihayet geldi.
        Milli egemenliğin tek adamlara ciro edilmediği, kurum ve kurallarının tam olarak işletildiği demokratik hukuk devletinin yeniden inşası ve yanaşma düzeninin son bulması için bize düşen, hepimize düşen görev ferasetli bir şekilde oyumuzu kullanmak olmalıdır.
        Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin temel niteliklerine sımsıkı bağlı, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu inancına sahip, milli ve manevi değerlerimize bağlı ve saygılı, asil Türk Milletinin yapması gerekende budur.
        25 Haziran sabahı iyiliklerle dolu, güneşli bir güne uyanmak dileğiyle hepinize saygılar sunuyorum.
        NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
1000
icon
Tekin yucel 21 Haziran 2018 13:53

Elinize kaleminize sağlık güzel bir yazı ancak sizden kamu oyunun daha çok bilgilerine sunulmak üzere daha birçok 16 yılda yazılması gerekenler var malzeme bol dolaysıyla bunları arka arka yazınki millet gerçekleri okusun üstadım saygı ve hurmeylerimle

0 1 Cevap Yaz
NAMIK ŞAHİN 21 Haziran 2018 13:34

Kalemine sağlık arkadaşım inşlh 25 haziran sabahı yeni ve İYİ bir Türkiye haberi ile uyanırız

0 1 Cevap Yaz
Memduh 21 Haziran 2018 12:14

Saf, temiz, idrak ve feraset sahibi insanların özetliyebilecegi mükemmel bir yazı, tebrikler...

0 1 Cevap Yaz
Kamil KÖSE 20 Haziran 2018 19:02

Tespit ve degerlendirmelerinize katılıyorum. Kaleminize sağlık kardeşim...

0 1 Cevap Yaz
Erdoğan Bilgin 20 Haziran 2018 18:21

Kardeşim tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün, bu saatlerde yapılan propagandaları dinlemeye gerek yok. Kişi vicdanlı olarak maziye bakıp karar versin yeter.

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi