Bahri Yücel

RAMAZAN GELİYOR

25 Mart 2022 08:01
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sevgili okurlar;
Allah nasip ederse, kısa bir süre sonra kutsal ay ramazana erişeceğiz.Aylar içinde en kutsal ay olarak bilinen bu ay özellikle biz Müslümanlar için Allah’ın yasak kıldığı birçok haramdan kurtulmanın en güzel yollarından biridir. İnsanların ve özellikle gençlerin ibadete alışması bakımından büyük bir fırsattır.
Biz çocukken sırf merakımızdan ve sanki bir spor muş gibi, 20 rekat teravih namazını hocanın arkasında kılabilmek için büyüklerimizden daha önce camiye girer, teravih namazını beklemeye başlardık.O 20 rekat namaz ne çabuk bitti anlayamazdık.Ailemiz de çocuklar nasıl olsa emin yerde, yani camide diye hiç kaygı duymazlardı.
Ramazan ayında çok yerler kapalı olur, insanların alenen günah işlemesine sebep olmazlardı.Komşu, komşuya pişirdiği çorbadan ikram ederdi.Velhasıl düşünebildiğimiz tüm iyilikler bu ay gerçekleşirdi.Artık bu saydığımız iyiliklerin çoğu geride kalsada yinede her Müslümanın sevinmesi gereken çok mübarek bir aya kavuşuyoruz. Tüm alemi İslam ve tüm dünya için barış ve huzura sebep olsun inşallah.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir