İSMET TOSUN

RÜYA İÇİNDE RÜYA

1 Haziran 2020 00:28
A
a
Başlangıç, ünlü İngiliz yönetmen Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen bilim kurgu türündeki ABD filmidir. 8 Temmuz 2010 tarihinde İngiltere prömiyeri yapılmıştır. Film yayınlanmasından kısa bir süre sonra son 25 yılın en iyi filmleri arasında gösterilmiş bunun yanı sıra en iyi görüntü yönetimi, görsel efekti, ses miksajı, ses kurgusu Oscar’ı almıştır. Ayrıca 2011 yılında Film Eleştirmenleri Ödülleri’nde en iyi aksiyon filmi olarak seçilerek başarısını bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Sinema dünyasında yönetmen Christopher Nolan’ın ustalık eseri olarak ifade edilen Başlangıç filmi konusu, senaryosu, oyunculuk başarı ve yönetmenin bakış açısı ile yıllar geçmesine rağmen övgüler almaya devam etmiştir. Başrolünü Leonardo DiCaprio’nun üstlendiği Başlangıç filminde Tom Hardy, Ellen Page, Cillian Murphy, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ken Watanebe gibi isimler de yer almaktadır.
Bilim kurgu ve aksiyon türündeki filmin konusu ise şu şekildedir; Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Aynı zamanda uluslararası bir kaçak girişiminde bulunarak sevdiği her şeyi buna mal etmiştir. Bunun ardından Cobb’a hayatını değiştirebilecek bir teklif sunulmuştur. Bu teklif ile Cobb ve takımındaki profesyoneller mükemmel bir soygun olan fikir çalmanın yerine bu fikri yerleştirmeyi amaçlamışlardır. Eğer Cobb ve takımı başarabilirse mükemmel bir suç işlemiş olacaklardır. Yapılan planlar ve profesyonellikleri onları tehlikeli düşmanların karşısında hazırlıklı kılabilecektir. Bu tehlikenin gelişini sadece Cobb öngörebilmektedir.
Farklı konusu ve muhteşem oyunculuk performanslarıyla adından halen söz ettiren bu bilim kurguyu hala izlemediyseniz ve bilim kurgu filmlerini izlemeyi seviyorsanız izlenilecek listenizde olması gereken güzel bir film.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi