İSMET TOSUN

TENET

15 Eylül 2020 00:05
A
a
            Bu hafta film köşemizde sizlere geçtiğimiz ay vizyona giren ve adından çokça söz ettiren  Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp  yönetmeliğini yaptığı ve başrollerini John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın paylaştığı Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olan tenet filmini tanıtacağım.
            İlk kez 26 Ağustos 2020'de dünya genelinde 70 farklı ülkede vizyona giren film çekimlere başlamadan önce bile adından söz ettirmeye ve Christopher Nolan hayranları tarafından heycanla beklenmeye başlanmıştı. Tüm dünya pandemi sürecinde olmasına rağmen Tenet, yayınlandığı ilk hafta sonunda 53 milyon dolar hasılat ederek önemli bir başarıya imza attı. Gelelim merakla beklenen bu casus türünde filmin konusuna.
            Kahramanın (John David Washington) sahip olduğu tek silah bir kelimedir: Tenet. Tüm dünyanın ayakta kalabilmesi için mücadele eden Kahraman, uluslararası casusluğun alacakaranlık dünyasında seyahat ederken üstlendiği görev onu gerçek zamanın ötesine götürecektir. Zaman yolculuğu değildir bu. Evirtmedir (Ters çevirme). Tenet, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.
            Açıklandığı ilk günden itibaren vizyona girmesi merakla beklenen film Christopher Nolan’ın alışılmış filmleri gibi olmasa da beklentileri tam olarak karşılamışa benziyor. Her zaman ki gibi farklı bir senaryoyla karşımıza çıkan Nolan hayranlarına yine unutulmaz bir deneyim yaşatmak istemiş. Sosyal mesafeye ve kurallara uyarak Halen vizyonda olan filmi kaçırmamanızı tavsiye ederim.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi