İbrahim Gümüş

YANMASIN KADINLARIN YÜREĞİ

8 Mart 2018 23:59
A
a
Kadın 8 Mart’a sığmaz.
Kadın Mart ayına da sığmaz.
Kadını 1 yıla, 5 yıla, 10 yıla, bir ömre de sığdıramazsınız.
Kadını kısıtlayamazsınız. Alamazsınız özgürlüğünü elinden.
Kadın candır, dosttur, sevgidir, merhamettir, zarafettir, asalettir.
Kadınla konuşurken bazen dilimiz tutulur, bazen de dilimiz çözülür. Kadına söylemek istediğimizi en güzel dilimiz tutulduğunda söyleriz.
Anlamak zordur kadını erkek beyniyle, kadınlar gününüz kutlu olsun desek de.
Yine ne oldu, bir şey mi diyeceksin, niye öyle bakıyorsun, niye konuşmuyorsun diye sorarız ya biz erkekler. Erkek beynimizle kadını anlamadığımız içindir tüm bu sorular. Beyin tek başına anlayamaz zaten kadını, yürek ve duyguyu katmazsak. Anlamak istiyorsak kadını, Can Yücel’in dediği gibi önce adam olacağız.
Kadında ruh, beden, zihin dengesi vardır. Sadece bedenine hitap edilirse, zihni ruhunu harekete geçirir ve en büyük tepkiyi gösterir ruhu okşanmadığı için.
Kadındaki ruh, beden zihin dengesini bir tek yüreği bozar. Çünkü onun yüreği ana yüreğidir. En zoru da kadın için ana yüreğine düşen acıdır, yangındır. Bu acının çığlığını dünyanın öbür ucundan duyabilirsiniz.
Artık anaların yüreği acımasın, yanmasın ana yürekleri. Çünkü bu yangın hayatın dengesini bozar, hatta dünyanın dengesini bozar. Kadını anlamak işte bu yürek yangınını anlayabilmektir.
Acıyorsa yürekler, anaların yüreklerinde yangın varsa neye yarar ki dünya kadınlar gününü kutlamak.
Kadın biz erkekler için zekâsından sürekli fayda gördüğümüz bir eş, sevgili, dost ve iş arkadaşıdır. Kimi zaman güvendiğimiz bir liman, kimi zaman ise şaşkına döndüğümüzde ve yolumuzu şaşırdığımızda rehberimizdir. Biz problemlerin çevresinde dolaşırken kattıkları enerji ile çözüverirler problemleri.
Bazen sevme ve sevilme duygusuna o kadar ihtiyaç duyarız ki tam zamanında bir kadın çıkar karşımıza. Bir köprü kurarız sevgiyle sağlamlaştırılmış.
Ender de olsa gerçek aşkı yaşarız biz erkekler elini tuttuğumuz, kalbine dokunduğumuz kadınla. İşte tam bu zamanda ruhumuzun kıyısına vuran dalga oluverir kadın.
Mutlu günler diliyorum mıknatıs gibi bazen birbirini çeken, bazen de birbirini iten tüm kadınlara, tüm erkeklere ve tüm insanlığa.
1000
icon
Gülten Eraslan 11 Temmuz 2018 01:05

Geç okuma fırsatı buldum ama ,benim için yazıldığı tarihten ziyade okuduğum tarih önemlidir. Yüreğime dokundunuz, emeğinize sağlık İbrahim Hocam.

0 0 Cevap Yaz
Ercan Şimşek 15 Mart 2018 19:06

Tebrikler hocam. Duygulandım valla😀😀

0 1 Cevap Yaz
NursemaTaşel 15 Mart 2018 15:36

Yüreğinize, emeğinize, kaleminize sağlık İbrahim Hocam.👏👏👏👏👏

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi