Suat Çetintaş

YAZIK OLDU ES ES’E

24 Şubat 2020 18:50
A
a
Maçtan önce beklentilerimiz zaten çok yüksek değildi. Sonuçta bu ligin lideri ile oynuyorsunuz. Bizim Eskişehirspor’dan beklediğimiz iyi oyun ve sahada teslimiyetçi olmayan bir mücadele örneği vermesinden yanaydı. Nitekim bu beklentilerimizde yanılmadık.           
            Maçın başlamasıyla beraber Hatayspor tarafından yoğun bir presle karşılaştık. Artık rakipler bizi koşmadan, mücadele etmeden yenemeyeceklerini öğrendiler. O nedenle baskı kuruyorlar. Bundan sonra bu baskıyı nasıl atlatabiliriz onun üzerinde çalışmak olmalıdır. Rakibin presini kısa ve sert paslarla atlatabilirsiniz. Uzun pas ve yana oynanan oyun intihar etmek demektir. Topa sahip olduğunuzda hızlı, kısa ve çok pas ile rakibin topu kovalamasını sağlayarak presin baskısını kırabilirsiniz. Futbolun temel kuralları bunu diyor. Umarım teknik ekibimiz buna yönelik çalışmalara başlamışlardır. Çünkü her teknik direktör maçtan sonra Eskişehirspor’un çok koşan ve mücadele eden bir takım olduğunu söylüyor. Bursaspor galibiyeti açıkçası diğer takımların dikkatini çeken maçımız oldu. Kısacası hiç kimse artık bizi çantada keklik görmüyor ve ciddi hazırlanıyorlar.
            Maça gelecek olursak yazıya girerken söylediğimiz gibi lig lideri idi. İki topları direkten döndü. Bunlar gol olsaydı hiç kimse bir şey diyemezdi. İlk yarı tünele 3-0 geride girebilirdik. İkinci yarı 60.dakikadan sonra rakip adeta bizi boğdu. Arka arkaya pozisyonları var. Maçın 90 dakika hakimi pozisyon olarak da, oyun olarak da  Hatayspor’du.
            Bizim buradan çıkarmamız gereken dersler çok başka şeylerdir. Hatamızı maçı bu dakikaya kadar getirmişken neden son dakikalarda bir puanı verdik onu sorgulayarak bulabiliriz. Teknik ekibin üzerinde durması gereken budur. Bana göre oyundan düşen orta sahaya gerekli müdahalelerde bulunmamasıdır. Şahsi ve kişisel oyundan başka şey düşünmeyen Mete Kaan Demir’in kaptırdığı her top kalemizde gol pozisyonu oluyor. Güçlü rakiplere karşı artık teknik ekip son dakikalarda  bir puanı cebine koymayı düşünmelidir. Çünkü rakip lig lideri, bol gol pozisyonu yakalıyor, oyuna hakim ama yediğimiz golün dakikasına bakın. İşte bu yanlışları yapmamak gerekiyor. Yoksa gol kaçar, kendi kalene de atabilirsin ama son dakika golleri dramatik olur. Kaçan puanın yanında sahaya dökülen ter ve emeğin yanında, bir sonraki maçlara psikolojik olarak yansır.
Sonuç olarak biz kötü yönetim gösteren hakeme, golü kaçıran Mehmet Özcan’a ve kendi kalemize gol atan Erdal Akdari’ye yoğunlaşırsak asıl görmemiz gereken hataları kaçırırız. Hatayspor maçı benim gözümde basit bir yenilgidir. Bir puanı almış olsak dahi Osmanlıspor’u yenemediğimiz takdirde hiç bir anlam ifade etmezdi. O nedenle Hatayspor mağlubiyetini gözünüzde çok büyütmeyin. Ders almamız gerekenler şeyler yukarıda bahsettiğim şeylerdir. Bu mücadele henüz bitmedi. Ligin en güçlü rakibine şanssız bir şekilde yenildik diyerek bu maçı unutup, önümüzdeki maçlara bakalım.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi