Bahri Yücel

YAZIKLAR OLSUN

27 Mart 2020 00:05
A
a
Sevgili okurlar;
Tüm dünyayı kasıp kavuran Corona virüsü bize çok şeyler öğretti. Örneğin İslam dininde büyüklerine saygı göstermeyen küçüklerini sevmeyen ‘Bizden değildir’ buyuruyor.
Avrupa’daki yaşlıların durumunu gördük İtalya ve İspanya polisleri yaşlıların evini açtığı zaman veya huzurevinde yaşayan yaşlıların kapısını açtıkları zaman çoğunun yatağında bakımsızlıktan öldüğünü görmüşler. Yıllarca devletine hizmet etmiş o devleti devlet yapmış yaşlılar artık bir getirisi yok diye o devletçe gözden çıkarılmış ve ziyaret edilmeyecek duruma gelmişlerdir.
Bizde ise eğer yanlış bilmiyorsam Adana’da bir polis memuru genç bir evladımız yanlışlıkla dışarı çıkan 65 yaş üstü bir yaşlıyı evine kadar götürdü. Evinin önüne vardığında merdivenden çıkacak durumda değildi, onu sırtına aldığı evinin kapısına kadar çıkardı. Kapısını açtı emniyetle içeri girmesini sağladı.
İşte Avrupa’yla bizim farkımız bu. Ben dahil herkes Avrupa hayranlığı içinde idi. Evlatlarımızı çocuklarımızı orada yetiştirelim daha iyi yetişsin vatanına daha sahip olsun diye sözde ama gördük ki bizim vatanımız cennet Türkiye’miz onların kıyaslanamayacak kadar üzerinde bir medeniyete ve yaşlılara vatandaşına sahip çıkan bir ülke.
Ben şöyle diyorum; Avrupa’ya özentisi olanlar istedikleri ülkeye gidebilirler ama yaşlanınca da bunun sonunu düşünerek sonunda ne olacaklar, kapısını açan olacak mı, olmayacak mı diye düşünmelerini de tavsiye ederim. Bana göre Avrupa’nın en büyük devleti karşımda oturup bana yakın olan kapım zilim çalınmadığı zaman dışarı çıkmadığım zaman acaba niye çıkmadı diye kapımı çalan bir komşum kadar dahi değeri yoktur.
Avrupa ona heveslenenlerin olsun bizim yurdumuz, cennet vatanımız bize yeter. Onun için diyorum ki ey Avrupa yüzünü gördük sizlere yazıklar olsun yarın bir gün siz de yaşlandığınız zaman aynı akıbet başınıza da gelecektir hiç kuşkunuz olmasın.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi