BARBARLARI BEKLERKEN

Tarih: 19 Ekim 2020 00:05
BARBARLARI BEKLERKEN
Bu hafta film köşemizde sizlere Ciro Guerra’nın ilk yönetmenlik denemesinde yönettiği 2020 drama aksiyon filmi olan “Barbarları Beklerken” filmini tanıtacağım. J. M. Coetzee’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmde Mark Rylance, Johnny Depp, Robert Pattinson, Gana Bayarsaikhan ve Greta Scacchi gibi bir çok ünlü isim yer alıyor. Filmin galası 6 Eylül 2019’da Venedik Film Festivali'nde yapıldı. 7 Ağustos 2020'de Samuel Goldwyn Films tarafından gösterime girdi.Gelelim bir çok ünlü ismin rol aldığı filmin konusuna.
Sınır kasabasında görev yapan bir hakimin, bu süreçte tanık olduğu olaylar sonrasında değişen yaşamına odaklanıyor. Bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur.
Yönetmenin yeni olması ve ilk filmi olması tedirginliğinin yanında merak uyandırıcı senaryosu ve zengin oyuncu kadrosuyla hayli dikkatleri üzerine çeken bir film. Son bahar akşamlarında yapılacak pek bir şeyin olmadığı şu günlerde kurallar doğrultusunda siz halen vizyonda olan bu filmi siz değerli okurlara tavsiye ederim.

https://www.sonhaber.com.tr/makaleprint/barbarlari-beklerken/