Market gezip fiyat kıyaslıyoruz

Videoyu Aç  Market gezip fiyat kıyaslıyoruz
A
a

Artan hayat pahalılığı nedeniyle alışverişlerinde kısıtlamaya gittiklerini söyleyen vatandaşlar, yüksek fiyatlardan dert yandı. Marketten çıkan vatandaşlar, artık sağlıklı beslenemediklerini ve market market gezip fiyat kıyaslamak zorunda kaldıklarını ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK rakamlarına nisanda yüzde 69,97 olan enflasyon, mayısta yüzde 73,50’ye yükseldi. Akademisyenlerin ve ekonomistlerin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise mayıs ayı enflasyon rakamlarını yüzde 160,7
olarak açıkladı. Market alışverişi çıkışında fiyatlar ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, alışverişlerinde kısıtlamaya gittiklerini ve market market gezerek fiyat kıyaslayıp, ucuz olanı aldıklarını belirtti.

Sadiye Yavuz

“Fiyatlara bir bakıp çıktım. Çok pahalı. Market market geziyoruz nerede ucuzsa oradan alıyoruz. Fiyatlar bütçeme uymadı o yüzden bir şey almadan çıktım. Her şey pahalı. Sebze meyve, çay, her şey pahalı. Gücümüzün yettiği kadar alıyoruz. Et ürünleri pahalı. Peynir, süt aynı şekilde. Yoğurtlara baktım, çok pahalı geldi almadım.”

Kezban Bozkurt

“Her şey çok pahalı. Bazı şeylerin yanına yaklaşamıyoruz. Her istediğimiz alamıyoruz. Kısıtlamaya gidiyoruz. Temel ihtiyaçları alıyoruz çoğunlukla. Fiyatları marketleri gezip kıyaslıyoruz. Sonrasında alıyoruz. Ucuzunu bulmaya çalışıyoruz. Bugün toruna bir şeyler baktım sadece. Markete eskisi gibi sık gelemiyoruz zaten.”

Vesile Koyunoğlu

“Fiyatlar çok yüksek. 1 kilo çay 70 lira. Nerede ucuz varsa oradan almaya çalışıyoruz. Hayat çok pahalı. 2 market gezdim, kıyaslama yaptım. Hayat çok pahalı. Karnımızı doyurmaya çalışıyoruz. Gıdamızı tamamlamaya çalışıyoruz. Evde çakıldık kaldık. Hiçbir yere de gidemiyoruz. Sağlıklı beslenemiyoruz. Karnımızı doyurmaya çalışıyoruz sadece.”

Fatih Yalkın

“Fiyatlar çok aşırı yüksek. 2 parça şey aldım çay ve şeker 120 lira.Tükettiklerimizin hepsi azaldı. Eskiden 5 kilo çay, 2 paket şeker alırdım. Şu anda 1 kilo çay, 1 paket şeker aldım. Alım gücü çok düşük. Artık aylık değil, haftalık alıyoruz. Eti, kıymayı azaltmak zorunda kalıyoruz. Eskiye oranla alışveriş azaldı. Fiyat yükseldi, alım azaldı. Yüksek meblağ ödüyoruz ama az bir şey alıp çıkıyoruz.” MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir