MASKELİ EV

Videoyu Aç MASKELİ EV
A
a

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede dikkati çekmek isteyen fotoğraf sanatçısı Özlem Kanat Örneksoy, binlerce cerrahi maskeyi ekleyip bir evin dış duvarını kapladı.

 

Tarihi Odunpazarı Evleri Bölgesi’ndeki Eskişehir Oda Sanat Galeri bünyesinde salgın sürecinde çalışmalarına devam eden Aşkın Ercan, Aysu Bekar, Emrah Akkayüz, İmren Yaman, Kubilay Bozkurt, Özlem Kanat Örneksoy, Rezzan Gümgüm ve Serkan Tok’un eserlerinden oluşan “Abnormal Sergisi” izlenime sunuldu.

İLGİ GÖRÜYOR

Bugün sona erecek sergi kapsamında galerinin karşısındaki evin duvarında bulunan 14,5 metre boyunda ve 4,5 metre enindeki ‘Restorasyon’ adlı eser sanatseverlerden ve yoldan geçenlerden ilgi görüyor. Çalışmanın sahibi Özlem Kanat Örneksoy, sergi için sokakta bir enstalasyon eseri hazırladığını söyledi.

ÇOK UZUN SÜRDÜ

Eseriyle toplumun her kesiminden insana rahatlıkla ulaşmayı istediğini anlatan Örneksoy, şöyle konuştu: “Restorasyon adını verdiğim eser 2 bin 450 tek kullanımlık maskeden oluşuyor. Maskeleri birbirine dikerek duvarı kapladım. Eseri oluşturmak çok uzun sürdü. Maske bizi ayıran bir nesne. Onları dikip birbirine birleştirerek pandemiyle aşırı sanallaşan yaşamlarımız arasında bir bağ kurmaya çalıştım.”

HAYATIN PARÇASI

Maske ve mesafenin hayatın bir parçası olduğunu belirten Örneksoy, “Maskenin koruyuculuğu çok önemli. Maske takmak çok önemli. Maske takarsak bulaşma riskini azaltıyoruz. Maske takalım, hayatımıza sağlıklı ve güzel devam edelim” dedi. Örneksoy, eserini bu yıl hayatını kaybeden ‘Land Art’ sanatçısı Christo anısına yaptığını sözlerine ekledi. AA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi