Matematik Evi’nde Kayıtlar 1 Eylül’de Başlıyor

Videoyu Aç Matematik Evi’nde Kayıtlar 1 Eylül’de Başlıyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdiren Matematik Evi’nde yeni dönem için kayıtlar 1 Eylül’de başlıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve her yaştan insana farklı metotlar ile matematiği sevdirmeyi hedefleyen Matematik Evi’nde eğitimler devam ediyor.
Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan merkezde matematik öğrenmenin farklı, kolay ve eğlenceli yollarını keşfediliyor. Ezbere dayanmayan ve klasik yöntemlerin dışında oyunlarla, katılımcıların hayal güçlerini geliştirirken matematiksel zekalarını da artırmaları hedefleniyor. Resim çizerek matematik öğrenme yolu olan donguri yönteminden somut materyallere, origamiden yapbozlara ve matematiksel oyunlara kadar pek çok metot uygulanan merkez, 2. sınıf öğrencilerinden başlamak üzere herkese hizmet ediyor.
Temmuz 2018’de faaliyete geçen merkezde yeni dönem için kayıtlar 1 Eylül tarihinde başlayacak. Matematik Evi’nde ilkokul seviyesi için Donguri Resimle Matematik, ortaokul seviyesi için Eğlenceli Matematik ve lise seviyesi için de İspatlarla Matematik eğitimleri düzenlenecek.
Matematik Evi eğitimleri için kayıt formuna, duyuru afişinde yer alan karekod üzerinden ulaşılabilecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan merkez yetkilileri ile iletişim kurabiliyor.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi