MECLİS’E TAŞIDI

Videoyu Aç MECLİS’E TAŞIDI
A
a

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekileceğine ilişkin tartışmaları TBMM gündemine taşıdı.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, hükümetin İstanbul Sözleşmesi’nden çekileceğine yönelik açıklamalarını Meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi veren Kabukçuoğlu, “TBMM’de tüm partilerin onayıyla kabul edilen, altında dönemin başbakanı bugünün partili Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunan İstanbul Sözleşmesi’nin gerektirdiği iç hukuk değişiklikleri maalesef yapılmamıştır” dedi. HM
Kabukçuoğlu’nun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması için sorduğu sorular şöyle: 1.Kadına karşı şiddetin son bulması için ‘Devlet olarak ne gerekiyorsa yapacaktır’ dan kastedilen, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek midir?
2.İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmek kadına yönelik şiddeti arttıracak mıdır? Buna seyirci kalacak mısınız?
3.Sizce kadın hakları da insan hakları, adalet, yaşama hakkı gibi evrensel değerlerden midir? Yoksa kadın haklarının milli ve yerlisi olur mu? Olursa bu hakkı nasıl tanımlarsınız? 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi