MEHMET AKİF ERSOY ANILDI

Videoyu Aç MEHMET AKİF ERSOY ANILDI
A
a

İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Milli Eğitim Tiyatrosu Değerleri Anma Hareketi (METDAH) tarafından, Mehmet Akif Ersoy’u anma adına düzenlenen “Asım’ın Nesli” tiyatro oyunu, Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Levent Eraslan ve çok sayıda davetli katıldı.
MEVKİDEN UZAK
Mehmet Akif Ersoy’un örnek bir kişiliğe sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Değerli arkadaşlar merhum Nurettin Topçu ‘Büyük adamların üç özelliği vardır’ der. Büyük adam eseri ile hayatını birleştiren adamdır. Büyük adamlar devirlere, zaruretlere, cemiyetlere göre değişmezler. Devlet ve itibar mevkilerinden uzak dururlar. Tarih ve kader onları bu mevkilere getirse de onlar bozulmazlar. Bu özellikleri şahsında toplayan biri de Mehmet Akif Ersoy’dur” dedi.
ÖRNEK KİŞİLİK
Mehmet Akif Ersoy’un hayatına dair detaylar paylaşan Cırıt, “O, ömrünün son 11 yılını bir nevi inziva hayatıyla doldurmuş bir şahsiyettir. Makam ve mevki peşinde asla koşmamıştır. Bu yüzden Akif inandığı gibi yaşadığı için herkes mümkün mertebede teveccüh etmiştir. Bizler İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a sadece İstiklal Marşı’nı borçlu değiliz. Aynı zamanda da örnek kişiliği borçluyuz” diye konuştu. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi