Mehmet Şimşek: Yardım edin!

Videoyu Aç Mehmet Şimşek: Yardım edin!
A
a

Eskişehirspor’da Başkan Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından çağrıda bulundu. Göreve geldikten sonra 5 ay içinde yaptıkları çalışmaları sıralayan Şimşek, “Yardım edin, sahip çıkın takıma. Eskişehirspor Eskişehir halkınındır” ifadelerini kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İcraatları tek tek sıraladı
Sezon başında sorumluluk alarak yönetime gelen Başkan Mehmet Şimşek ve ekibi, 5 ay içinde önemli çalışmalar yapsa da şehirden beklediği desteği göremedi. Eskişehirspor yönetimi, umudunu yitirmeden özveriyle çalışmaya devam ediyor. Başkan Mehmet Şimşek bugüne kadar yaptıkları çalışmaları kısa başlıklar halinde sosyal medya hesabından paylaşarak destek çağrısı yaptı.
 Ortada takım yoktu
Şimşek’in ara başlıklarla sıraladığı çalışmaların ilkinde, göreve geldikleri 27 Temmuz tarihinde mevcut transfer yasağı ve takımdan ayrılan oyuncular nedeniyle ortada bir takım olmadığını, altyapıdan çıkartılan genç oyuncularla birlikte 40 kişilik yeni bir kadro kurarak, sezona başladıklarını camiaya hatırlattı.
 Lig öncesi kamp
Başkan Şimşek ikinci maddede sezon öncesi kampa giderek iki sezondur top oynamayan altyapı oyuncuları ile elde kalan kadronun uyum sürecini yakalamak için çalışma fırsatı sunduklarını aktardı.
 Altyapıya yasağı kaldırdılar
 Üçüncü başlığında ise altyapının transfer yasağının kaldırmasına değinen Şimşek, Cristian Tanase dosyası yüzünden altyapıda bulunan transfer yasağı nedeniyle son yıllarda alt yapıya yeni transfer yapılmadığını, ancak dosyaların çözülmesiyle bu engeli de aştıklarını ifade etti.
 Çok sayıda dosya kapatıldı
Kapatılan yerli ve yabancı dosyaları gündeme getiren Başkan Şimşek, görev süreleri içinde buldukları her kuruş parayla birçok önemli dosyayı kapattı. Eskişehirspor yönetiminin bugüne kadar kapattığı dosyalar ise şöyle; Rogelio Funes Mori, Henri Bienvenu, İbrahim Sissoko, Nzuzi Toko, Ruud Boffin, Murat İsmet Erdeğer, Mirkan Aydın, Özgür Çek ve Batuhan Karadeniz. Cristian Tanase dosyası ise taksitlendirildi.
 Ödemeler düzenli yapıldı
Kulübün geçmiş yıllarda ödenmeyen maaş ve primler ise bu sezonun ilk devresinde aksatılmadan ödendi. Eskişehirspor yönetimi, galibiyetler için önce 100 bin, daha sonra 150 bin TL’ye çıkardığı primleri alınan her galibiyet sonrası futbolcular ve teknik kadroya dağıttı. Şimşek, görev süreleri içinde primlerin yanı sıra futbolcu, teknik adam ve personel maaşlarının da aksatılmadan zamanında ödendiğini belirtti.
 Devre arası kampı
Başkan Şimşek, buldukları her kuruşla borç kapattıklarını, şu anda ellerinde para olmamasına rağmen takımı, 10 günlüğüne devre arası kampa göndererek, ligin ikinci yarısına en iyi şekilde hazırlanmalarını sağladıklarını ifade etti.
 Tesis müjdesi
Başkan Şimşek, paylaşımının son bölümünde ise, bir önceki yönetim tarafından yıkılan altyapı tesislerinin yerine yeni bir tesis yapılması için çalışmalara başladıklarını, yakında altyapı binasıyla ilgili yapılacak çalışmaların kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir