Memur teklifi kabul etmiyor

Videoyu Aç Memur teklifi kabul etmiyor
A
a

Hükümetin memur ve memur emeklilerine 2022 yılı için yüzde 5+6, 2023 yılı için yüzde 6+6 maaş zammı teklifine karşı Yediler Parkı’nda toplanan Memur Sen üyeleri, “Memur teklifi kabul etmiyor” diye slogan atarak tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memur ve memur emeklilerine 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 5+enflasyon farkı, ikinci 6 ay içinse yüzde 6+enflasyon farkı oranında zam teklifi yapıldı. Teklif edilen zam oranına tepki gösteren Memur Sen üyeleri, Hamamyolu’nda bulunan Yediler Parkı’nda toplandı ve ‘Sadaka değil, hakkımızı istiyoruz’, ‘Enflasyon memuru ezmemeli’, ‘Memur teklifi kabul etmiyor’ sloganları attı.
TALEPLERİMİZİ KABUL ETTİRECEĞİZ
Kamu çalışanlarının maaşlarının enflasyon karşısında eridiğini söyleyen Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, “2022 yılı için yüzde 5+6, 2023 yılı için yüzde 6+6 maaş zammı teklifi memuru yine enflasyona ezdirecek bir tekliftir.  Öyle görünüyor ki; bu teklif hazırlanırken çarşı pazardaki fiyatlar, yüksek enflasyon, kurdaki yükseliş, temel ihtiyaç harcamalarındaki artış, alım gücündeki düşüş gözetilmemiştir. Kamu İşvereninin sunduğu teklif bu gerçekleri dikkate almayan, yetersiz, eksik ve beklentilerimizin altında bir tekliftir. Biz diyoruz ki; memura zammı enflasyon değil kamu işvereni vermelidir. Toplu sözleşme bir oldubittiyle değil zaman baskısı olmadan pazarlıkla neticelenmelidir. Bunun için de yeni ve kapsamlı bir teklifin hazırlanarak; 5. Dönem Toplu Sözleşmenin zararlarını tazmin edecek, kayıplarımızı giderecek, memuru enflasyona ezdirmeyecek, emeğimize yaraşır yeni bir teklifin pazarlığa imkân tanıyacak şekilde Pazartesi gününe kadar sunulmasını istiyoruz. Memur-Sen olarak, haklarımızı kazanmak, taleplerimizi kabul ettirmek için her türlü eylem, etkinlik ve program için hazır olduğumuzu ilan ediyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
 
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi