Memurlar bordro yaktı

Videoyu Aç Memurlar bordro yaktı
A
a

Artan hayat pahalılığı nedeniyle enflasyonun altında ezildiklerini ve geçinemediklerini söyleyen KESK üyesi kamu çalışanları Hamamyolu Caddesi’nde yaptıkları basın açıklamasında maaş bordrolarını yaktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KESK üyeleri Hamamyolu Caddesi Yediler Parkında yaptıkları basın açıklaması ile maaş bordrolarını yaktı. Artan hayat pahalılığı ve temel tüketim maddelerine gelen zamlar nedeniyle emekçilerin nefes alamayacak duruma geldiğini söyleyen KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Faik Alkan, TÜİK’in rakamları gizleme çabalarının nafile olduğunu ifade etti. Faturanın daha fazla yoksullaşma, daha fazla güvencesizleşme olarak emekçilere kesildiğini belirten Alkan, “Maaşlarınızdaki erime yerini buharlaşmaya bıraktı. Yoksulluğumuz arttı” dedi.
“BU KARANLIK TABLODA GEÇİNEMİYORUZ”
Ortak mücadele çağrısı yapan Alkan, “Bize 6 ay sonrası için vaatte bulunan siyasal iktidara inancımız kalmadı. Gittikçe ağırlaşan koşullarda bırakalım 6 ay sonrasını yarın nasıl bir ülkeye uyanacağımızı biz bilmiyoruz.  Sizlerin hayal satıcılığına inancımız kalmadı. Bu karanlık tabloda geçinemiyoruz!  Nefes alamıyoruz!” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYAArıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir