Memurun hayalleri suya düşürüldü!

Videoyu Aç Memurun hayalleri suya düşürüldü!
A
a

İktidarın yıllardır 3600 Ek Gösterge ile ilgili memurları oyaladığını söyleyen CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Her yıl 3600 Ek gösterge hakkı için oyalanan, hayalleri suya düşürülen memurlarımız, iktidarın samimiyetine güvenmiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Genel Merkezi’nin çağrısıyla 81 ilde eş zamanlı olarak 3600 ek gösterge ile ilgili basın açıklaması yapıldı. CHP Eskişehir İl Binası önünde yapılan açıklamaya CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, KESK yöneticileri, Eğitim İş Sendikası yöneticileri ve partililer katıldı. 3600 Ek Gösterge’nin önemine değinen Recep Taşel, 3600 Ek Gösterge için milyonlarca memurun CHP iktidarını beklediğini ifade etti.
İKTİDAR YÜZ ÜSTÜ BIRAKTI
Genel seçimlerin üzerinden 39 ay geçmesine rağmen 3600 Ek Gösterge ile ilgili bir çalışma yapılmadığını hatırlatan Taşel, “Hemen her kesimde olduğu gibi 3600 Ek Gösterge sözü verilen milyonlarca memurumuz da iktidar tarafından bir kez daha yüz üstü bırakıldı. 3600 Ek Gösterge, çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan milyonlarca memurumuz için hayati önem taşıyor. Memurlar geçinemiyor. İktidara defalarca bu sorunun çözümü için yaptığımız çağrılar, iktidar tarafından hep kulak ardı edildi” diye konuştu.
İKTİDAR UMUT TACİRLİĞİ YAPIYOR
Milyonlarca memurun insanca yaşam hakkının hiçe sayıldığını söyleyen Taşel, “Bu yılın sadece ilk 8 ayında, ballı müteahhitlere 20 milyar TL’ye yakın garanti ödemesi yapan iktidar, 3600 Ek gösterge hakkını bekleyen milyonlarca memurumuza mı kaynak bulamıyor? Biliyoruz ki, ülkemizin kaynakları memurlarımızın 3600 Ek gösterge hakkının karşılanması için fazlasıyla yeterli. Bu kaynakların halka aktarılmaması ise bilinçli bir tercihtir.Memurlarımızın, 3600 Ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz. İktidarın yıllardır yaptığı umut tacirliğine, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında son vereceğiz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi