Meslek hastalığı sayılsın

Videoyu Aç Meslek hastalığı sayılsın
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası tarafından pandemi nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak için basın açıklaması yapıldı. Açıklamada konuşan Dr. Nazan Aksaray, illiyet bağı aranmaksızın Covid-19’un sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılmasını talep etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) tarafından pandemi nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anmak için basın açıklaması yapıldı. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını anmak adına bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan basın açıklamasında EBTO adına açıklama yapan Dr. Nazan Aksaray, Türk Tabipleri Birliği’nin 72. Büyük Kongresi’nde, Cemil Taşçıoğlu ve tüm sağlık çalışanlarının anısına 1 Nisan gününün‘Covid-19 Nedeniyle Kaybettiğimiz Hekim ve Sağlık Çalışanlarını Anma Günü” olarak ilan edildiğini ifade etti.
DOĞRULARI SÖYLEYECEĞİZ
“Ülkemizin dört bir yanında yitirdiğimiz meslektaşlarımızı, sağlık çalışanlarımızı anıyoruz, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz” diyen Aksaray, “Biz onların anılarını yaşatmaya, bu salgınla doğru temelde mücadele etmeye devam edeceğiz, buna söz veriyoruz. Bu salgını bilimsel ilkelerle yönet(e)meyenlere rağmen, yaşamlarını yitirme pahasına mücadele eden tüm meslektaşlarımıza, sağlığa emek verenlere verebileceğimiz en güçlü söz, toplum sağlığını önceleyeceğimiz, bilimin gereğine göre davranacağımız ve doğruları söylemekten asla vazgeçmeyeceğimizdir. Kaybettiğimiz mesai arkadaşlarımızın ailelerine bile hürmetsizlik edip “COVID-19’un Meslek Hastalığı Sayılması” için illiyet bağı isteyenlere, pandemi sürecinde istediğimiz 120 gün yıpranma payını bize çok görenlere bir kez daha sesleniyoruz. Bizler yalnızca haklarımızı istiyoruz. COVID-19’un illiyet bağı aranmaksızın meslek hastalığı sayılması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve hakkımız olan yıpranma payının uygulanmasını istiyoruz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir