Mesleki Eğitimde Büyük Atılım

Videoyu Aç Mesleki Eğitimde Büyük Atılım
A
a

Eskişehir Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Eskişehir’deki mesleki eğitim ele alındı. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, mesleki ve teknik eğitimin yaygınlaştırılması için gerekenleri anlattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sanayi ve ticaret sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eş güdümünü sağlamak, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayarak istihdama katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek çalışmaları değerlendirmek, mesleki ve teknik eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik gerçekleştirilecek faaliyetleri görüşmek üzere Eskişehir Sanayi Odası’nda toplantı düzenlendi.
YOĞUN KATILIM
Vali Yardımcısı Akın Ağca başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOB), Eskişehir Ticaret Borsası (ETB), Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ), Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı. ZEYNEP YURTAYDIN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi