Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’Nde Doluluk Oranı, Yüzde 100

Videoyu Aç Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’Nde Doluluk Oranı, Yüzde 100
A
a

(Soldan Sağa) Mesut Küçükçakır -Okul Müdürü Ömer Özdoğan - Ticaret Sicil Müdürü Şeref Kazcıoğlu - Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Şirikçi - İlçe Milli Eğitim Müdürü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Simav ilçesinde, lise yerleştirme sonuçlarına göre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yüzde 100 doluluk oranıyla 30 öğrencinin yerleştiği bildirildi.
Simav Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu, akademik eğitim almak isteyen öğrencilere sayısal ve sözel eğitim imkanı sunulacağını ifade etti. Kazcıoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan mesleki işbirliği protokolü kapsamında, proje okulu olan okulumuzda, fen liselerinde gerçekleştirilen müfredat uygulanacaktır. Akademik eğitim almak isteyen tüm öğrencilerimize sayısal ve sözel eğitim imkanı sunulacaktır. 2021-2022 eğitim öğretim yılı sınavla öğrenci alan okulumuza LGS sonuçlarına göre, ilk yerleştirmelerde yüzde 100 doluluk oranıyla 30 öğrenci yerleştirilmiş olup, sınavsız yerel yerleştirmelerde ise yüzde 80’e varan kontenjan doluluğu ile öğrenciler okulumuzu tercih etti. Okulumuzu tercih eden öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Vereceğimiz eğitim ve öğretimle, mezunlarımızın eğitim hayatı sonunda akademik başarılarının yanı sıra mesleki becerilerini de sergileyerek ekonomiye destek olacak bireyler olmalarını sağlayacağız. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizi, gelecek kaygısı olmadan mesleki becerilerle donatıp hayata hazır hale getireceğiz” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi